Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az osztálytársaim mind azzal...

Az osztálytársaim mind azzal cukkolnak hogy milyen vékony a karom meg minden pedig 4 éve úszok rendszeresen. Ők napi rendszerességel sújzóznak. Szóval ha szeretnék izmosabb lenni és nem árt a szervezetemnek akkor úszás vagy én is sújzózak?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok...(szóval "növésben vagyok")(én azt hallotam hogy egy fejlődő szervezetnek jobb a sport és a "gyúrás ártalmas")
2009. febr. 6. 13:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
SúLYzó. Szerezz be otthonra egy pár 1kg-os súlyzót, kezdetnek bőven elég lesz. Nem gyúrnod kell, csak erősítened. Rubint Réka DVD-t tudok ajánlatni, a 3. és 4. DVD-én nagyon szuper karerősítő programok vannak. Ez a fejlődésben nem fog visszavetni, ne félj. Formálódni fog tőle a karod. Tapasztalatból mondom, nekem nagyon bejött. Régen nekem is vékony karom volt, de mára már szép izmos, kirajzolódnak az izomvonalak. Sok sikert!
2009. febr. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
69%
Fekvőtámasz meg hasonló általános gyakorlatok,de az úszást semmiképp ne hanyagold.Amúgy meg ne törődj vele mit mondanak a többiek,ha te így jól érzed magad.
2009. febr. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
kösz!
2009. febr. 6. 15:02
 4/12 anonim ***** válasza:
72%

Nyugodtan gyúrhatsz 15 évesen, én is akkor kezdtem, mégsem álltam meg a növésben. Az 1 kilós súlyzót én nagyon kevésnek tartom, attól biztos, hogy nem lesz vastagabb a karod. Egyébként úszhatsz és gyúrhatsz is egyszerre, a kettő nem zárja ki egymást.

Szóval gyúrjál vazzee! :)

2009. febr. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

Én csak úszni szoktam! Néha ritkán, mikor eszembe jut, akkor kinyomok kb. 10-et súlyzóval, de így is elég erős vagyok, és a karom sem vékony. Én uszodába járok, másfél óra alatt leúszok kb. 500 métert (fél km) és még szórakozni is jut időm. Szóval szerintem úszni is járj mindenképp, mert pl. 20-40 medence (nálunk 25 méter hosszú a medence) is segít a testedzésben, és ha még szeretnéd ezt fokozni, akkor fokozatosan kezdj el súlyzózni is (előbb kevesebbet, majd fokozatosan növeld az "adagot"). Szerintem ha rendszeresen úszol és súlyzózol is, akkor meglesz az eredménye ;)


15/F ;)

2009. febr. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
44%

15 évesen kicsit korai még a kondizás. NEm amiatt h megállnál a növésben, csak a csontozat/porcok még nincsenek felkészülve rá várj még 2-3 évet vele.

Az 1 kilós súlyzókkal kár bohóckodni.

Ússzál, ezzel megalapozod a későbbi kondizást.

2009. febr. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%

Első válaszoló vagyok!

Nyugodtan próbálja ki bárki bátran, hogy a Réka tornához kezdetnek az 1kg-os súly bőven elég. Külön befizetek rá, hogy először még azzal is végig bírja csinálni bárki, aki előtte nem súlyzózott semmit. Idővel lehet a fokozatot emelni. Torna közben a tricepsz részhez 2kg-os súlyzót használok, majd a végén 3X20-at ráhúzok a bicepszre 3kg-mal. És igen formás, izmos karom van, csak ennyitől!!!! Persze a konditerem az más amikor csinál 3X5 emelést 10kg-mal, de itt jóval több gyakorlat van egymás után, mire 5ször felemeljük egymás után az 1kg-ot az idő alatt egy 5 kg-os súlyzót még félig se lehet felemelni. Ezek ütemes, gyors gyakorlatok, amit nem lehet ettől nagyobb súlyzóval csinálni, lehet csak max. nem fogod bírni úgyse.

Ezt azoknak írtam akik lecikizték az 1kg-os súlyzós javaslatomat.

Amikor 10 percig csak a válladra edzel folyamatosan megnézném, hogy vitelezed ki nagyobb súlyokkal, még a Rékánál is 1kg max másfél kiló van ilyenkor :)

És nem azt írtam, hogy ne ússzon, de persze ússzon, hisz nagyon egészséges. De ezzel a tornával is szépen tudja formálni a karját.

Várom a lepontozást.

2009. febr. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
ha másfél óra alatt úszol fél km-t attól nem leszel szerintem izmos.
2009. febr. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%

Nem másfél óra alatt úszom le. ;) És nem pont annyit úszok, van amikor 1 km-t is, mikor hogy. De amint írtam, szórakozni is szoktam a haverokkal, szóval nem úszok olyan sokat. :) És az úszáshoz azért kell izom, és fejleszti is azokat. Nekem legalábbis segített, mert semmi más önvédelmet nem tanulok, és ritkán szoktam kemény fizikai munkát is végezni.


15/F ;)

2009. febr. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
28%

gyúrás a köcsögöknek való

a testépítők eddzésnek hívják -.-

nem lesz tőle semmi bajod, esetleg izmos leszel, ha normálisan is kajálsz, a lényeg, h ne halgass a hülyékre és ne szedj doppingszert(gyógyszert)

2009. febr. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!