Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Mit gondoltok, a kajakozás...

Mit gondoltok, a kajakozás hol es mennyit erosit?

Figyelt kérdés

Iden erettsegizek es tudni kell rolam h (akarmekkora bun is) en nem jartam gimiskent rendszeresen sportolni, nekem a mozgas csupan a heti 3 tesi volt meg amikir idonkent elmentuk valahova biciklizni kirandulni a csaladdal. Ennek sajnos meg lett a kovetkezmenye. Rolam tudni kell h en tipikusan magas, vekony ember vagyok (190 cm es 60 kg kb) es mar korabban tobben is figyelmeztettek arra h kezdjek el mozognu mer baj lesz ebbol, de hulye modon semmibe vettem ezeket. Ennek meg is lett a kovetkezmenye. Kb egy honapja ilyen feluleses felmerest csinaltunk aminek az eredmenye baromi szar lett nalam, ugyanis arccal fekve kb 10 cm-t tudtam felulni. A tesi tanar azt mondta h rogton menjek el orvoshoz mert hosszutavon akar az eletem is mulhat rajta. El is mentem es az orvos megallapitotta h egy gerinccsontosodasi folyamat kezdodott el bennem es ha nem kezdtek el azzonal megerositeni valahogy a fo izmaimat, akkor legkesobb 50 evesen nekem annyi. Tovabba azon kivul h 1 honapra kiirt heti 2 alkalmi gyogxtesire azt mondta h a legjobb modszer vagy a kondterem erosites vagy pedig ha elkezdek evezmi.


Eppen ezzel kapcsolatban erdeklodnek, h budapesten hol lehet jarni kajakozni vagy evezi? (Foleg az eszaki resze erdekel a varosnak mer arrafele lakom.

Valamint 18 even felulieknek is lehet jelentkezni, abban a korszakban is indulnak edzesi lehetosegek?

Tovabba ha most egyetemre kerulok, akkor suli mellett mennyi idom lesz kajakozni?

Aki hasonlo cipoben jar leirna a tapasztalatait?

Elore is koszi.



2016. márc. 11. 12:41
 1/3 anonim ***** válasza:
keress rá a gerincferdülésre, csináld ugyanazt és ne kajakozz, mert terheli a gerincet
2016. márc. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Budapesten jó kajak-kenu egyesületek: Lágymányosi Spari, UTE. A gerincednek viszont jó, ha úszol is emellett. Amúgy sok helyen van kezdő felnőtt csoport is (te abba tartoznál). A kajak nagyon jó sport, én már 3 éve kajakozok
2016. márc. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Kedves 1.!

Összetévesztetted a kajakot és a kenut! A kenu egyoldalú mozgás valóban okozHAT gerincferdülést, a kajak kétoldalú! És mi az a baromság hogy tönkreteszi a gerincet?! Ennyiből a fulás a térdizűletet roncsolja?!

Kedves Kérdező!

A kajakot kajakosként csak ajánlani tudom! Sokkal jobb hogy nem egy edzőteremben hanem kint a természetben egy tavon vagy egy folyón edzünk! A kajak erősíti a hát,váll,hasizmokat, a tricepszt bicepszt és az alkart. Mivel a kajakosok sokat futnak (kell a tüdő) ezért a felsőtesttel arányosan a lábad is izmosodik. Tehát szinte mindenhol erősít.

2016. júl. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!