Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Milyen felszereléssel horgássz...

Milyen felszereléssel horgásszak Balatonon?

Figyelt kérdés

Stégről horgásznék ami nem kint van a nyílt vizen, hanem beljebb a nádasok között. Nem sűrű a nádas, van helyem pecázni.

Milyen felszerelést ajánlotok? Igazábol eddig csak fenekezőztem horgásztavakon, folyókon ezért kérem a tanácsotokat.



2016. júl. 15. 15:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Fenekező, egyértelmű. Én 10 éve fenekezővel pecázok a balatonon.
2016. júl. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem köszönom!
2016. júl. 15. 21:04
 3/5 A kérdező kommentje:
A nádasabb vízben nemmakadhat le könnyen a szerelék a hínárba stb?
2016. júl. 15. 21:17
 4/5 anonim ***** válasza:

Azt te tudod, hogy az adott hely milyen is pontosan, de a klasszikus nádi peca bizony nem a fenekezés, hanem az úszós, mégpedig a feltolós, felfektetős úszós módszer.

Finomabb, modernebb változat a waggler úszó, amit általában match botokkal használnak.


Vízi növényekkel benőtt területen az úszós módszer több okból is praktikusabb, mint a fenekezés, nem kizárva azt sem, hogy a fenekezés lehet az eredményesebb (pl olyan távolságra kell dobni, amit úszóval nem lehet elérni)

Az úszózás mellet többek között az szól, hogy érzékeny, jól jelzi a kapásokat, az óvatosabb halakt is könnyebb becsapni, és nem utolsó sorban jelzi azt is, ha rossz helyre dobtál (víz alatti hínárcsomóra dobva, az úszó állásából látható, hogy a horog felakadt)

2016. júl. 16. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Balatonon a nádban (igaz, csónakból) én kizárólag úszózok, felfektetős szerelékkel. Fontos a jó alapozó etetés a kiválasztott helyen búzával, kukoricával, és a rendszeres szoktató, helybentartó is. Mindig ugyanoda etess, ne változtass,általában legkésőbb 1-2 nap múlva megindulnak a rendszeres kapások. Nádban, nádközelben nem ajánlom a matchbotot meg a finomszereléket, mivel a halat nem engedheted be a nádba. Simán mehet az erős dióverő, 25-30 damil.
2016. júl. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!