Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Ilyenkor nyáron a Dunán...

Ilyenkor nyáron a Dunán milyen felszereléssel és milyen csalival érdemes próbálkozni harcsázni?

Figyelt kérdés
Nektek mik a tapasztalataitok?

2015. aug. 13. 21:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Ilyenkor már elég aktívak, én sajna csak kisebbeket fogok elohallal, giliszta, nadaly nálam nem jön be sajnos..
2015. aug. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nálam a Dunán a hal (akár élő, akár döglött)vált be legjobban, de fogtam már nadállyal, gilisztacsokorral és iszapgilisztával is. A pellet, máj, egyéb belsőség és hasonló dolgok nekem nem nagyon váltak be. A csali mellet legalább ilyen fontos a hely és az időszak megválasztása. Nekem szinte kizárólag a késő délutáni órák és a napkelte közötti időszakban van harcsakapásom, de az éjszaka közepe is általában süket. Tapasztalatom szerint a legjobb este hat és éjfél között, illetve nagyjából hajnali négytől kb reggel nyolcig. A hely már nehezebb. Szerintem nem érdemes nagyon erőltetni a homogén részeket, bár a harcsa bárhol feltűnhet időszakosan. Én két helyre járok: az egyik egy hosszú kőszórás, aminek a tövében, a parttól 5-10 méterre szoktam néha akasztani. A másik egy a parttól kb 30 méterre (bár ez a vízállástól is függ) kis zátony, aminek az egyik oldalán kialakult egy mély visszaforgás (magas vízállásnás örvénylik is rendesen), azt a részt szoktam meghorgászni. A felszerelésem nem túl erős, legalábbis nem az a klasszikus harcsázó szerelék: 30-as,35-ös monofil, 60-70 gr-os ólom csúszóra, 18-20-as fonott horogelőke, kb 60-80 cm hosszú, amit nagyjából a felénél-harmadánál meglebegtetek egy negyed parafadugóval. 1/0-ás, egyágú, hosszúszárú süllőzőhorgot használok, de olyat, ami nagyon vastag, erős. Még nem fogtam akkorát sajnos, aminek ne lett volna ez a szerelék elég. Régebben sokkal durvább szereléket használtam, kevesebbet is fogtam.
2015. aug. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! A napokban én is fogtam egy kisebb méreten aluli harcsát kishallal 10:13-kor örültem s neki.
2015. aug. 14. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!