Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Pécs környékén engedély...

Paca001 kérdése:

Pécs környékén engedély nélküli horgásztó van?

Figyelt kérdés

2016. aug. 2. 07:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mindenhova kell engedély.
2016. aug. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A horgásztatás mint szolgáltatás szabályai szerint a horgásztatónak állami horgászjegyet kell kérnie.


Ezt ellenőrzik is. Már többször találkoztam vele. És büntetnek. Már azért is büntetnek, ha a fogási naplóban nincs bekarikázva a nap.


Vannak azért kiskapuk. Ha a tavon nem folyik horgásztatás, illetve csak a tulaj és az ő kedves barátai horgásznak ott például. De ez nagyon ritka és nagyon necces.


Váltsd ki a turistajegyet. Kétezer forint. Azzal már vehetsz napijegyet bárhol.


A turistajeggyel esetleg drágább a napijegy, tájékozódj helyben vagy a neten. Hívd fel őket, megmondják.

2016. aug. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor kiváltom a turista jegyet. Igazából haveromnak volt, de azt mondja, hogy lejárt és meghosszabbitani meg több mint 5k ezért gondolkodunk.
2016. aug. 2. 11:00
 4/14 anonim ***** válasza:
Hát igazából a fél éves jegy sincs sokkal több ,csak akkor ugyebár nem az van,hogy 3k-tól felfele 3-4k-ba napijegy :)
2016. aug. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Gyerekkoromban voltak még ingyenes helyek. Bányatavak, kobolyák, holtágak. Ma már legfeljebb a nagymamád mosóteknőjében horgászhatsz ingyen.
2016. aug. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"Gyerekkoromban voltak még ingyenes helyek. Bányatavak, kobolyák, holtágak. Ma már legfeljebb a nagymamád mosóteknőjében horgászhatsz ingyen."


Igen. A gépjármű kötelező biztosítás is ingyen volt, meg az osztálykirándulás. Én még külföldön is voltam ingyen.


A vízterületet kezelni kell. Ha oda horgászni járnak, akkor a vízterület tulajdonosa felelős azért, ami ott történik. Ezt a felelősséget átvállalhatja az állam, és akkor mehet a közös pénzből úgy-ahogy. Vagy valaki, aki tulajdonolja és akkor ő pénzt szed ezért attól, aki oda akar menni.


A Dunán akár 70 kilométeres szakaszokon 15-20 ezer forintért horgászhatsz éjjel-nappal két bottal egy egész éven át. Mázsaszámra viheted haza a halat, ha akarod. Legálisan. Ez tényleg olyan nagyon drága?


Ha meg csak néha-néha akarsz horgászni, akkor 4-6 ezer forintért válthatsz engedélyt és aztán vehetsz napijegyet. Egy 3-4 ezres tavi napijegyben általában kapsz vécét, parkolót, büfét, horgászboltot, most már egyre gyakrabban még világítást, áramot és wifit is a horgászhelyre. És gyakorlatilag biztos, hogy fogsz valamit, mert a tó tele van.


Tényleg annyira nagyon gáz ez?


Egyébként ha ma 12 évesen kimégy egy várostól távoli kobolyához (ma is tanultam valamit) és egy ezerforintos spiccbottal és egy zsebpecával elkezdesz horgászni, akkor sokkal valószínűbb, hogy a helyi svédek ellopják a biciklidet, mint hogy vegzál a halőr.

2016. aug. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Keress magán horgásztavakat, természetes vizen kell engedély mindig, de a magántavaknál általában csak vedd meg a napijegyet és őket nem érdekli - oda telefonálsz és megkérdezed. Kerek-perec megmondják általában. (Kerítéssel körbe van kerítve, általában távol van mindentől, szerintem nincs az a perverz halőr aki ilyen helyekre járna ki büntetni a népet - Én millió ilyen tavon jártam még Pest megyében, és sose volt probléma)
2016. aug. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"de a magántavaknál általában csak vedd meg a napijegyet és őket nem érdekli - oda telefonálsz és megkérdezed"


Ez így volt 1-2 évvel ezelőttig.


Pontosan a bekerített magántavakat ellenőrzik jobban, mert ott van egy cég (a tulaj), akitől könnyedén bevasalhatják a büntetést, aki elérhető és engedélyköteles.


Odamegy két ember, elkéri a nyilvántartást. Ha olyan embert talál a parton, aki nincs benne, akkor jegyzőkönyv és már megy is a bünti a tónak. És még csak ezután jön, hogy érvényes-e az állami jegy, be van-e karikázva a nap és a többi. Biztos pénzforrás, önfenntartó rendszer... Nyilván le lehet őket fizetni, de az is pénz...


Általában a horgászokat nem is nagyon bántják. A tulajon vernek le mindent.


Esetleg nézz rá erre:

http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__vizi-sportok__55..


De sok sikert és hajrá. Szerintem nem éri meg a küszködést azért a néhány ezer forintért ....

2016. aug. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, úgy döntöttünk, kiváltjuk a turista jegyet. Nem vagyunk profi horgászok, csak nyaranta mennénk párszor. Azt kell még megkérdeznem a tónál, hogy lehet-e turistával horgászni, mert valamelyik tónál láttam, hogy kiírták a weboldalra, hogy tilos turistával horgászni.
2016. aug. 4. 08:21
 10/14 anonim ***** válasza:

"kiírták a weboldalra, hogy tilos turistával horgászni."

Ott akkor próbáld gilisztával! :-))

2016. aug. 5. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!