Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Hogyan stupekozzak csukára?

Pekmartin kérdése:

Hogyan stupekozzak csukára?

Figyelt kérdés
egy kérdésben azt válaszolták, hogy a csukára lehet stupekkel is horgászni ( nagy távban ) de ezt hogyan kivitelezzem? kell eggy kissebb stupek, egy könnyebb cucc, ( axum catfish- harcsázóval nem ülök le csukára ) de a könnyebb bottal nyilván kissebb súlyt tudok dobni, (nevis promax spin-em van, tehát max 60-g s ólom jöhet szóba) akkora súllyal be lehet vontatni a kissebb stupeket?

2016. aug. 16. 16:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Én egy kb. 50-70 centis mogyoróvesszőből szoktam csinálni magamnak. Két-két átfúrt parafadugót húzok a végeire. 30-as fonott zsinór egyik végére forgókapcsot kötök, kicsivel hosszabbra vágom mint a vessző és a másik végére egy dupla hurkot kötök. Átfűzöm a dugókon és így rögzítem pillanatragasztóval a dugókat a vessző végein. A forgókapcsos végébe mehet a drótelőke, a másik végét a főzsinórra kötött forgókapocsba akasztom. A főzsinóron ezen kívül csak egy megfelelő méretű csúszóólom van, más semmi. Nekem tenyérnyi bodorkához, enyhén áramló vízben 30 grammos ólom elég szokott lenni. Nagyot nem lehet vele dobni, vontatni én nem szoktam, messzebbre csónakkal szoktuk bevinni. Természetesen a vessző anyaga, mérete, a dugók száma és minden más az igényeknek megfelelően variálható. Viszonylag olcsón, egyszerűen, könnyen összeállítható cucc és remekül működik a felszínen garázdálkodó csukákra.
2016. aug. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi
2016. aug. 17. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!