Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Horgászok, kezdőként az...

Horgászok, kezdőként az etetőrakétázás (kiakasztott zsinórral) mennyire nehézkes?

Figyelt kérdés

Parittyázást kizártam alapból,próbáltam dobócsövezni ,az nem volt rossz,csak kb az első 40 dobás kb 10-15 méteres körben szóródott szét,illetve nem csak bojlit hanem szemes terményt is akarok bejuttatni,próbáltam csúzlizni amikor kis távra kellett ,az sajna meg alapból egy 5 méteres kört szór meg,illetve 70-80 méternél nem lehetséges,eredményesen.

Ha ki van akasztva a zsinór akkor támpontra dobva elvileg nagyjából azonos helyre kell menjen szinte mindig nem ?


2016. szept. 10. 16:11
 1/3 anonim válasza:
Igen de azert figyelj oda mert egy raketanak jo kis sulya lehet. Szamos klipsz megseriti a damilt. Illetve azt is nezd meg h alkalmas e a botod/orsod.
2016. szept. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Egy ~200g feletti botot használnék csak dobáshoz!
2016. szept. 16. 12:16
 3/3 gomzoli ***** válasza:

Kis gyakorlást igényel, de ha ráérzel, már egyszerű. A lényeg, hogy ne akarj nagyobbat dobni annál, mint ami szükséges. Tehát ha az etetendő hely 60 méterre van, akkor ne dobj olyan erővel amivel 70-re szállna. Elég, ha éppcsak egy kicsit több, mint a feltétlenül szükséges erő.

A másik pedig az, hogy amikor eldobtad, és száll a rakétát a levegőben, az orsó nyitva, stb, akkor a botot nem a dobás irányába tartod, hanem lazán tartva az égnek emelt spiccel. Amikor a zsinór megakad a klipben, akkor a rakéta súlya nem a zsinórt rántja mereven az orsód dobján, hanem rugalmasan előrebillenti a függőlegesen (és lágyan!!!) tartott botot a kezedben! Így sokkal puhábban, finomabban fékezve esik a vízbe, és a zsinórt (orsót) sem terheli oly durván.

2016. szept. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!