Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Hogyan ússzak, hogy ne menjen...

Hogyan ússzak, hogy ne menjen a víz az orromba?

Figyelt kérdés

A fejem mindig kint van a vízből,mert különben belemenne a víz.

De így viszont a gerincemnek nem jó az a fajta úszás.

Hogyan ússzak,hogy ne menjen a víz az orromba?

Milyen technika van erre?



2016. szept. 30. 08:47
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

egyféle technika van minden úszásnemre

az úszás messze nem a legjobb sport a gerincnek

keress rá hátedzésre

2016. szept. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Alap: belégzés, majd orron-szájon kilégzés a víz alatt. Ezzel kezdik a valamirevaló oktatók. Tehát, addig legyen a fejed a víz alatt, amíg fújod kifele a levegőt.
2016. szept. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Megint a troll faszi... Az 1 es kamuzik. Jo a gerincnek meg a labnak
2016. szept. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%

Másfél éve járok úszni. Mikor elkezdtem, csak mellben tudtam úszni, kitett fejjel. Meg is lett az eredménye: az első három alkalom után úgy beállt a nyakam, hogy 3 hétig nem tudtam mozdítani. Akkor elhatároztam, hogy megtanulok rendesen úszni. Így is történt.

Azóta teljesen megszüntek az addig rendszeresen fennálló derék és nyak fájdalmak.

Egyébként azt olvastam, hogy van olyan gerinc probléma (pl. ferdülés), amit az úszás "konzervál", nem is ront, de nem is javít. Ezeket előszőr gyógytornásszal illik rendbe rakni. Az úszás erősíti a mély izmokat, ezáltal tehermentesíti a gerincet, tehát jót tesz a gerincnek. De csak, ha vki szabályosan csinálja, különösen a mellúszást.

Én is nagyon útálom, ha levegő megy az orromba. Ezt úgy küszöbölöm ki, hogy vízbeugráskor, fordulókkor lassan fújom ki a levegőt az orromon. Folyamatos úszáskor már nem nagyon megy bele. Esetleg hátúszáskor szokott valamennyi belefröccsenni, azt ki tudom fújni, vagy esetleg felköhögöm.

De ha megnézed, egy úszóversenyen sokan használnak orrcsipeszt. Próbáld ki.

Mindenesetre sokat és gyorsan ne ússz kitett fejjel.

2016. okt. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha arccal lefele nézve (a medence alját nézve) nyomod a fejed vízbe, akkor nem megy az orrodba víz. Ezzel kísérletezhetsz is először akár mosdóban, kádban.

Ha ezt jól kitapasztaltad, akkor a mellúszás és gyorsúszás nem lesz már nagy probléma ebből a szempontból.

2016. okt. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az úszás tökéletes a gerincnek, és ez a legjobb sport, amely teljesen kíméli az izületeket. Az 1. válaszoló gondolom valami konditermes izomtibi, olcsó látszatizmokkal.


Kérdező:

Úszás közben az orrodon fújd ki a levegőt, amikor a vízben van. Gyorsúszásnál amúgy sem mehet bele a víz, nem csak azért, mert levegőt fújsz ki rajta.

2016. okt. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A valamire való úszó oktatók azzal kezdik, hogy azt gyakoroltatják, hogy a kimenő nyomással egyensúlyba hozni az orrba bemenni akaró vizet, így kialakul az a természetes reflex, hogy levegőpazarlás nélkül bármilyen pozícióban tud lenni a víz alatt az ember anélkül, hogy az orrába menne a víz, mert kiegyenlítődik a nyomás (hanyatt fekve is)... Szomorú tény, hogy ezen természetes reflexről még csak tudomása sincs sok úszó oktatónak.
2019. máj. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 csorva válasza:
Hát én sokat próbálkoztam ezzel az orron való levegő kifújással ( évekig ). és hát igazából mellúszásnál nem megy bele a víz, mert eleve úgy tartod a fejed ( ha jól csinálod ), hogy lefelé van az orr lyukad, hogy nem is tud bele menni, de gyors úszásnál ott szinte mindig bele megy a víz, ugyanis nekem egyszerre csak az egyik orrlyukam szelel, és hiába próbálok ellent tartani, vagy kifújni a levegőt rajta, egyszerűen belefolyik. Ugyan ez ha fordulni próbálok...
2022. máj. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!