Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Sok zsinór pl : 7,5kg szakítós...

Sok zsinór pl : 7,5kg szakítószilárdsággal rendelkezik, de meglehet velük fogni a 12-15 kilós halakat is (másokat láttam és én is fogtam nagyobbat mint a szak. Szilárdsága), ez miért van?

Figyelt kérdés
2016. szept. 30. 15:51
 1/3 anonim ***** válasza:

1 rugalmasság

2 az csak a névleges szakítószilárdásg, amit a gyártó/forgalmazó vállal érte, hogy úgy is van

2016. szept. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azt is figyelembe kell venni, hogy a vízben küzdő hal a tömegénél kisebb erőt fejt ki, de a másik oldalon meg az a tény áll, hogy a zsinórok szakítószilárdsága lényegesen kevesebb lehet, mint amit megadnak.


A zsinór rugalmassága, a bot rugalmassága, és az orsó fékje csökkentheti a zsinór szakadás rizikóját, a másik oldalon az UV sugárzás, kémiai behatások, fizikai hatások viszont növelik.

2016. szept. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kb ezt sejtettem én is ,de valahogy mindig falnak mentem tőle.

Prologic 0.32-es zsinórt használok (8e ft/1000m) 3 botomra elég ,átlag évente vagy 1,5 esetleg 2 évente cserélem (nonstop horgászok) 12kg-t bír ,de 15-ös amúrt is fogtam vele meg 18-as ponytot.

2016. okt. 1. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!