Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Daiwa Sweepfire Spin 2.4m...

Daiwa Sweepfire Spin 2.4m 5-25g pergetőbotról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Kezdő pergető vagyok, miket kell figyelembe vennem egy bot választásánál?

Tanácsokat szívesen elfogadok.

Köszi :)



2016. okt. 26. 19:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Figyelembe kell venni,hogy part vagy csónak (csónakba egy 1.6-1.8-as bot könnyedén elég lehet).

Figyelembe kell venni,hogy miket akarsz dobálni ,mert nem mindegy,hogy wobblereket,vagy 80-100 grammos balinólmokat/nagy támolygó kanalakat. (Ez a bot könnyűpergetésre wobblerezni,gumihalazni hibátlan).

Figyelembe kell venni,hogy mennyi helyed marad (2.4m úgy aránylag univerzális,mert könnyebb növényzetek,fák mellé elfér,de egy dzsungelben,1.8-2.1 körül )

Figyelembe kell venni mekkora távot akarsz meghorgászni.


Ez a 2.4-es egy jó parti bot ,wobblereket,gumihalakat dobálni,esetleg kis körforgókat,de lehet vele 50-60 métert is dobni ha kell,csónakba is lehet vele menni,de figyelni kell vele.

2016. okt. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha megfogadsz egy tanácsot:

A Daiwa kiváló termékeket gyárt felső-közép kategóriától felfele. De az alsót felejtsd el. Dobd meg 3-4 ezer forinttal azt a 10-est, és vegyél a Spin Blade Elite botot. Vagy ha nincs rá kereted, akkor nézz szét a Manta Smart Spin vagy D.A.M Efzett Yagik között. Továbbá én használtam egy frenetic HD 210 15-45-ös botot, azt is nagyon szerettem, de azt inkább balinos pálcának mondanám. Ha teheted, menj be egy nagyobb horgászboltba, ott sokfélét kézbe vehetsz. És partról sem feltétlen kell a 240-es(persze ez a leguniverzálusabb), én szívesen dobálok 210-esekkel. Kár, hogy a SB Elite botokból nincs ilyen méret :(

2016. okt. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Jaj, utolsó vagyok, ez lemaradt:

Botválasztást már csak azért is érdemesbb személyesen intézni, mert így kézbe vehetsz jópárat, tudni fogod, hogy illik-e az orsó hozzá, nem kotyog-e(én pl ezért dobtam vissza a Shimano Vengeance Bass Spint), milyen a súlyelosztása, gerincessége, nem sérült-e. Illetve jó összehasonlítási alapot ad. És nyáron mikor vettem a Manta Smart Spin 240-emet, akkor a 20-on egynéhány ezerről leakciózott Shimi Exage botot verte el, szimplán azért, mert ez utóbbi annyira fejnehéz volt, hogy borzalom.

És vedd figyelembe, hogy milyen halakra és mivel horgásznál? Csuka, süllő egy-két kisebb harcsa? Akkor egy gerincesebb bot kell(Manta Smart Spin 240MH - én ezt használom, vagy gumihoz is). Balinra? Valamivel lágyabb(Pl SB Elite - igazából ezt viszem, ha wobblerezni vagy körforgózni akarok). Van az ul. pergetés is, de abba most nem megyek bele, pedig ezt imádom a legjobban :)

Orsó(ha már ennyire belejöttem): mindenképp bírnia kell a strapát, egyenes zsinórképe legyen, mert a vékony -10-13-as- fonottat/nanofilt simán begubancolja. Én Spro Blue Arcot használok, az ul. boton pedig egy 25-ös Shimi Sedona van. Igazából ez a legkritikusabb pontja egy pergető felszerelésnek, mert bírnia kell a rengeteg tekerést, néha a vizet, sarat(legalábbis nálam, sokszor rakom a földre csalicserénél, halak fotózásánál). És a zsinórprofilja sem mindegy. Sok elsőfékes orsót nevenek pergetőnek, de bátran ki merem jelenteni, hogy egy igazi pergető orsó(30-40-es mérettel számolva) 20.000 forint körül kezdődik. Alatta csak bohóckodni jók évi 10-20 alkalommal.

2016. okt. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépem a segítségeket !

Konyebnen látok mostmár a bottwngerben :D

2016. okt. 29. 06:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!