Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Mit tegyek, hogy ismét fogós...

Mit tegyek, hogy ismét fogós legyen, ami már semennyire sem az?

Figyelt kérdés

Hello.


Feeder horgász vagyok,de csalizni bojlival szoktam.

Kedvenc tavamon kb 4 éve váltottam matchről(úszó - kukorica (ízesített ) vagy csonti plusz etető) feederre ,kezdetben pellet,ilyesmik,de kb 3 éve különböző bojlikkal horgászom csak,és mindig fogós volt ,persze nem az hogy 10/10 horgászaton 5-10 ponty/horgászat,de adta a halat rendesen.

Most valahogy ennek a nyárnak a felétől elkezdtek elfogyni a kapások rá,szeptemberre már egyetlen halat se fogtam bojlival.Pedig ilyenkor átlag csak a melegvizi bojlikat hidegvizire cserélem és átlag házi (alkohol alapú) dipbe áztatok pár szemet csalizni,vagy gyári cuccba.

És semmi.

Attól fogva amikor először nem volt semmi,11x voltam horgászni.1 ponty se.

Olyasmik lettek fogósak ismét mint ,erjesztett kukorica,1 szem halibut pellet,vagy ledarált halibut pelletbe forgatott kukorica vagy csonti (pl: 2 szem kukorica,dip,halibut liszt,majd megint dip,halibut liszt,amig kb paszta lett rajta).

De bojlival nem fogtam semmit.

Karácsony előtt is kimentem jobb időbe.

A házi erjesztett kukorica,amit chilli -bors vodkába áztattam adott 2 pontyot,1 boton!

Míg szintén 1-en tigrismogyoró,bojli,etetés,CSL ,semmit sem...,pedig a halakat látni lehet,van hal benne.Más is panaszkodik ,hogy bojli,vagy method pelletekre semmi.

Nem hiszem,hogy 3-4 hónap alatt a hal felismerte volna már így.

Mert voltak tavak,ahol a golyó formát pl már alig vették,aztán amint megfaragtuk őket húzták is pl.


2016. dec. 26. 12:47
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!