Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Gébárti tavon horgaszik valaki?

Gébárti tavon horgaszik valaki?

Figyelt kérdés

Mi a velemenyetek szerintetek megeri 30ezerert kivaltani a teruletit?

Ha nem, tudnatok ajanlani valamilyen jo tavat zalaba, amire lehet eveset valtani?


2017. jan. 28. 20:27
 1/8 anonim ***** válasza:

A Gébárti tó nincs kész,annyira megakartak szabadulni a törpeharcsától,hogy nem vették észre,hogy nagyon kevés a telepítés.

Az éves 3-4 törpeharcsa lehalászat megérte,mert tényleg kb elvétve fogni törpét,de kb minden mást is.

Mert a törpe kb 2005-2007 körül kezdett undorítóan sok lenni,és kb 2012 ig nyugodtan szaporodott,hogy kb minden 10 nm2-en lehetett látni 1-1 felhő törpét,és kiszorított minden más halat.

S ugyebár felzabálja az ikrát is,tehát a természetes utánpótlás kilőve.

Ott kis méretű pár tíz dekás - 1 - 1,5 kilós pontyot nem is lehetett fogni a 1,5-2kilós is csak telepítés után.

kb 2012-2013 környékén gondoltak rá,mi lenne ha halásznák ,neten fent az első telepítés,hogy nagy 5-7 méteres csónakokban 300-400 kg törpe vergődik.

Csak sajna ma már érződik,hogy a természetes utánpótlás döglött volt kb 8-10 éve...

Az éves pár száz kiló meg sokat nem ér.

Egy 3-5 én mulva,ha továbbra is le van szorítva a törpe,a hal tud ívni,és lesznek telepítések,akkor megéri szerintem majd.

Zala horgász szisztémát nézve "elcseszett".

ZEG környékén van a Gébárti és kész.

Normális tó ZEG-től 25-30km-re kezdődik (pl:Kustánszegi tó).

De inkább 40-60km-re...

Tehát anyagilag még az utiköltség se sok.

Ha minimálbér környékén él az ember ,a 100-200e ft-os fizetésen,nem engedheti magának,hogy minden hétvégén 40km-re menjen 1 tóhoz ,odavissza 80-90 ,3500 ft benzinpénz ,vagyis 15e ft benzinpénz havonta ...

na meg sajna egy normális tó mint Z.szentgyörgyi 50e ft ha nem váltasz tagságot.

2017. jan. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi a választ, sajnos a zalaszentgyörgyi tó is már nulla..
2017. jan. 29. 17:39
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom,nem horgásztam ott nagyon.

A kustánszegi tó jó volt tavaly,de csak napijeggyel ,érdeklődd meg.

2017. jan. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igazabol tenyleg hatalmas szivatas,hogy egerszegen lakom, es 25km-es korzetben nincs normalis horhaszhely, amire eveset valthatnek.
2017. jan. 29. 21:54
 5/8 anonim ***** válasza:

Képeken pedig a Z.szentgyörgyi tó jónak tűnik.

Én idén szerintem a kustánszegi tavat érdeklődöm meg,hogy van-e éves.

B tervként Lövő mellett a Borostyán tó jön számításba ,25e ft (tagsági 20,területi 3,tagsági nélkül 90,irónikus)

Én diák vagyok,kedvenc foglalkozásom ,hobbim ez,de nekem kb a 25km egerszegtől a max amit betudok vállalni,mert ilyenkor egyetem mellett minden hétvégén 1x havi 4x azért 200km,7e ft benzin pénz ,az amúgy is jó drága képzés mellett...50km-re már nekem sok,hogy ~3500 ft legyen 1 hétvége benzinpénze a horgászatra...

Zalában nagyon jó tavak vannak,csak egerszegtől messze.

pl: Csány,Pölöskei tavak,Pötrée (Pölöske ,Pötréte szerintem a legjobb,vadregényes,és tele nagy dögökkel) Szentmihályi nagy tó...

Vagy Misel Zadravec tava a Carp Dream Lake...

Na meg sok tóra lehetetlen menni,vagy csak napijegyes,vagy nem tudsz éveset váltani : Carp Dream Lake,elit bojlis tó...,meghívásos...

Csány cska napijegyes.

Pölöske &Pötréte : csak helyiek válthatnak éveset.

Z.szentmihály : csak tagok

2017. jan. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szentmihályon van napijegy, 3 éve minden tavasszal mentem párszor, nyáron is néha. Az a tapasztalatom hogy ha eszik a hal akkor szarráfogja magát az ember, de volt hogy 24 órát ültünk pár keszegért. Nagyon akadós, de ha sikerül kiimádni a pontyot, hatalmas élmény. :)
2017. febr. 5. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen szentmihályon van napi,illetve egyesületi éves (ami feltételekhez kötött).

Jó "kis" tó.

Az eredményes horgászat feltétele egy csónak tud ott lenni,mi általában ha többen megyünk egy padot keresünk az akadók között ( egy pl :3x3 méteres tiszta akadómentes terepet az akadók között) ,ezt körbeetetjük ,s általában szeretnek kibújni onnan az etetésre.

2017. febr. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
En sokat horgaszom szentmihalyon, van ott stegunk,csonakunk is, csak mivel edesapam neven van a reszveny , igy csak o tud valtani eveset, en sportjegyet szoktam . Csak egerszeg kornyeki vagyok, es van hogy csak 3-4 orara ugrok le pecazni melo utan,na most 4utan vegzek mire oda kierek majdnem 6 ora. Es masnap reggel 8kor megint munka. Szoval 10ora fele mlhetkoznap haza szeretek erni. De ugy nez ki egerszeg kozeleben csak gebart az opcio, ami ugy nez ki iden tele lesz torpeharcsakkal, mert nyaron mar latni lehetett a nagy fekete foltokat, senki nem huzta le...
2017. febr. 5. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!