Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Folyóvízi végszerelékek,...

Tth.Garry kérdése:

Folyóvízi végszerelékek, engedélyváltás, február-márciusi horgászás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretném minnél hamarabb kiváltani az engedélyt és megkezdeni a horgásszezont de előtte lenne egy pár kérdésem! :)


1.Mikortól lehet kiváltani az idei engedélyt? (azért kérdezem mert még egyszer volt engedélyem és emlékszem,hogy február végéig kellett leadni az elözö évi naplót és utánna már nem váltottam engedélyt így nem tudom hogy mikortól lehet )

2.Folyón szeretnék horgászni,vagyis már horgásztam elég sokszor de állóvízhez vagyok szokva és sajnos majdhogynem hasztalan a szerelékem egy nagyobb sodrású folyón. Szerelék tippeket kérnék,illetve módszereket úsztatáshoz és fenekezö horgászathoz egyaránt,föleg békés halakhoz.(botok,zsinór,úszók,súlyok stb..)

3.Dupla testü úszóról kinek mi a véleménye? Olvastam róla,de sohasem használtam és felkeltette az érdeklödésemet.(állítólag ellenáll a sodrásnak)

4.Február-Március : Mire érdemes horgászni ?


Röviden ennyi!


Várom a válaszokat,és köszönöm! :)



#horgászat #engedély #végszerelék #folyóvízi horgászás
2017. febr. 5. 21:35
 1/2 anonim ***** válasza:

1.Új engedélyt akár január egytől.De vannak esetek,hogy pl : jan 5 v 10-től él csak,de 90%-ban jan 1.-től már él.Ha nem adtad le akkor drágább pár ezer forinttal.

2. vannak folyóvízi úszok,de extrém sodrásnál ugyanúgy elmennek,ilyenkor szoktak előjönni a hosszú 7 vagy akár ennél hosszab 8-9 méteres bolo botok,a szerelék ilyenkor átlag : egy úszó antenna ! (itt úgy se sima úszó van),egy darab belsőbetétes nagy csepp ólommal (kb bármi törésben megakad,1 db forgóval és 30-70 centis előkével.

Fenekezni vagy folyóvízi akár tüskés kosarakkal vagy extrém ólmokkal.

3. ha erre gondolsz,akkor egy szintig jó... ( [link]

4.Bármire.

2017. febr. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! :)
2017. febr. 5. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!