Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Én úszás után az öltözőben...

Én úszás után az öltözőben levetkőzöm, és meztelen megyek zuhanyozni. Néhányan ezért kümögtek már. Kinek van igaza? 20F

Figyelt kérdés

2017. febr. 15. 12:07
 1/10 longlife válasza:
76%
A tusolóig menj törűlközővel,a tusnál vedd le.Valószinüleg nem akarják látni a bréét míg mész közöttük.
2017. febr. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%
Én is... edzés után is, meg melóban férfi öltözőben is... általában a visszahúzódóakat zavarja csak, gondolom nekik van kis pöckük... de mivel ők sosem pucérkodnak ez nem fog kiderülni...
2017. febr. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is így csinálom.

Azt meg nem hiszem, hogy vizsgálódni kellene, kinek van igaza egy öltözőben. Már maga a helyiség elnevezése is arról árulkodik, hogy ruhaváltásról van szó. Következésképpen lehetsz ruhában és pucéron bizonyos fázisokban. Ennyi. Nem mindegy, kinek van igaza?! Örülj neki, hogy nem vagy gátlásos!

2017. febr. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Azért "kümmögnek" rád, mert tetszel nekik! Azért csinálják, mert Ők nem merik felvállalni a testüket!
2017. febr. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
89%

Elsőre talán furcsa lesz a válaszom: Mindenkinek igaza van!


A szégyenlősség, illetve a nem szégyenlősség egy "tanult" dolog. Mindenkinél más a szégyenlősségi szint. Ki milyen neveltetést kapott, illetve milyen személyes tapasztalatokat szerzett a meztelenre vetkőzés kapcsán. Van akinek gyerekkorában természetes volt a családtagok előtti levetkőzés, közös szobája volt több testvérével, nem zárták a fürdőajtót, edzésre járt, ahol meztelenül zuhanyoztak, esetleg a szülei naturista is strandra vitték, stb. A másiknál épp az ellenkezője, otthon senki sem vetkőzött le a másik előtt, a fürdőbe mindig bezárkóztak, nem osztozott senkivel a gyerekszobáján, edzésen nem is kellett zuhanyozni, stb.

Az egyiket csúfolták, cikizték ha közösségben levetkőzött, a másikat nem.


Ezen előzmények miatt mindenkiben kialakult valamekkora szégyenlőség. Az egyik véglet, aki az öltözőben a saját neme előtt is csak törülközőbe csomagolva meri lecserélni a fürdőnadrágját - annyira szégyelli magát. A másik véglet a naturista, aki teljes nyíltsággal felvállalja a testét mások előtt. A kettő közt pedig rengeteg szégyenlősségi szint van. És az a dologban a legszebb, hogy mindenki azt tartja a normális szégyenlősségi szintnek, ahová ő maga is tartozik. A naturista a naturizmust, a szégyellős a takargatást, a köztes állapotú pedig a köztes állapotot.


Ha neked az a természetes, hogy már az öltözőben levetkőzz és úgy menj zuhanyozni, akkor tedd úgy. Ezzel nem szegsz szabályt, se házirendet, nem sértesz közszemérmet, ezzel nem teszel semmi abnormálisat. Sokan vannak, akik így tesznek, rendszeresen tapasztalom. Ezért is vannak külön férfi és női öltözők, illetve zuhanyozók. Ne törődj a kümmögőkkel. Aki olyan szinten zavar, az vegyen kabinjegyet és öltözzön magában. A kabin öltöző pedig pont ezért van kitalálva. Ha valakit zavar mások meztelensége, vagy extrém szégyellős, az ne a közös öltözőbe váltson jegyet.

2017. febr. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%
Neked van igazad kérdező, az öltöző, zuhanyzó az a közösségi hely ahol lehetsz meztelenül. Rám is néztek már csúnyán, mert letoltam a fürdő gatyát. Egy férfi nem szégyenlősködik a másik férfi előtt. Szerintem azok szégyenlőskődnek, akiknek kicsi a cerka vagy túl kövér\soványnak hiszik magukat látens meleg\biszex. Mondjuk ezért is vissza kéne hozni a sorkatonaságot, ott nem lenne idő szégyenlősködni, nem lenne ennyi gátlásos ember. Azt figyeltem meg, hogy a 20 évesek már nem szégyrnlősek, a 30-asok igen. Az alsónadrágban zuhanyzástól meg röhögőgörcs kerülget, ha nem akarsz prűd lenni nem kell. :-)
2017. febr. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Toga Aty válasza:
53%
Hm.. Ez érdekes kérdés,mert 82-ben amikor először mentem gyakorlatra a Hajógyárba,jól néztem/tünk volna ki ha 300 férfi között szégyelltük volna magunkat a műszak végén amikor mindenki egyszerre ment fürdeni, és nem volt furcsa teljesen természetes dolog volt hogy log a lompos mindenkinél,(akinek nagy volt az Húba-meg akinek meg kicsi annak kicsi) igaz akkor még nem volt divat a homokos kérdés(nem engedi a rendszer hogy kiríjam az igazi nevét),mert nem voltak homokosok a kovácsok,esztergályosok csőszerelők öntök géplakatosok és hasonló szakmát választó férfiak között..
2017. febr. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
24%
Én is azt mondanám, hogy a vázolt esetben igazad van. Az is igaz azonban, hogy páran sportot űznek ebből: Kötöm be a cipőm következő pillanatban pedig egy brével nézek farkasszemet. Nem gondolnám, hogy ez utóbbi esetben az ellenszenv prüdériából/látenciából/szorongásból adódik, sokkal inkább a másik személyes terének tiszteletben (nem) tartásából.
2017. febr. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Sirály9 válasza:
29%
Mi az a bré? Ez biztosan nem magyar szó!
2020. okt. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem neked van igazad.

Ha az öltöző és a tusoló teljesen külön van a fiúknak és a lányoknak, akkor én is így megyek a tusolóhoz.

Ha kabinos az öltöző, és mellette vannak a szekrények, akkor a tusolóban veszem le a fürdőruhát, vagy ha edzőteremről van szó, akkor az alsót, és ott is veszem föl az újat.

De szerintem ebből nem kéne hatalmas ügyet csinálnia senkinek, főleg ha a saját nemed előtt vagy meztelen.

23 éves srác vagyok.

2022. ápr. 24. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!