Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Nehéz a horgászvizsga? Milyen...

Nehéz a horgászvizsga? Milyen kérdések vannak benne?

Figyelt kérdés
Sziasztok!hétfőn megyek horgászvizsgára győrbe és annyit tudok hogy hány kérdés lesz meg hogy 10 halat kell felismerni....de az lenne igazabol a kerdesem hogy nagyon komolyan veszik a pontszámokat .vagy elnézik ha nem teljesitesz annyit mint amivel hivatalosan le lehet vizsgázni.a válaszokat előre is köszönöm.

2017. febr. 17. 18:14
 1/4 anonim ***** válasza:

10 halat az előírás szerint.

1 tábla rajta jó pár félével,fajtával.

Rámutatnak pár darabra,de átlag 3-4 db után ha látják,hogy megy "oké".

A horgászvizsga nem érettségi,hogy 51% kell a megfelelőhöz.

Elvileg igen,de gyakorlatba tudják,hogy "kezdő" fiatal srác nem 10-15 év tapasztalattal jött oda,és csak azt akarják látni,hogy azért van-e egy alap tudásod az egészhez vagy úgy mentél oda,hogy ha valaki eléd tenne 3 botot "mutasd meg melyik harcsázó" és te a 40 centis lékhorgászra mutatsz-e rá...

Egy alapot akarnak,hogy ha mész horgászni 1 fához kötve 1 szál 20 méteres zsinór rajta 15-20 horoggal akkor az gereblyézés,és tudd jelenteni.

Látni,hogy tudd,hogy mikor van a ponty tilalmi ideje,látni,hogy tudd,hogy a három ágú horog 1-nek számít.

[link] Itt ez a "könyv" direkt a felkészülésre lett megírva.

Hivatalos anyag,de szerintem a 30 százaléka józan paraszti ész,a másik 30 amit ha horgásztál már párszor életedben ,és szoktál horgász oldalakat,cikkeket videókat nézegetni akkor tudod,a maradék 40-ből kb 20 százalékot illik megtanulni ,mint : védett halak,tilos módszerek,melyik halak mérgezők (angolnavér ,márna ikra) és egyebek.

Illetve a maradék 20% minimum az felesleges magyarázat,felesleges töltelék,hogy még se egy jegyzet legyen az egész és terjedelme legyen,és felesleges dolgok.

2017. febr. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Elnézést a kifeszített kötél és a gereblyézést két külön dolognak akartam írni,csak közben már következő ponton agyaltam :)
2017. febr. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2017. febr. 18. 17:34
 4/4 anonim ***** válasza:
Régen fent volt a horgászjegy.hu-n egy ilyen teszt szerű, na olyanak vannak benne de most azt már nem találom. Sajna lehet levették. Nekem még olyan is volt hogy: Mi az a fenekezés? Igazából írsz valamit, szinte tök mind1 úgyis elfogadják(pl.: Etetőkosárral, a meder fenekén stb...)
2017. febr. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!