Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Kis halak, snecik olcsó,...

Kis halak, snecik olcsó, házilagos beetetése?

Figyelt kérdés
Először kis halakra szeretnék vadászni, de kicsit sokallom a beetető anyagok árát. Persze, nem mintha sajnálnék érte 500 forintot, de mivel én minden nap szeretnék horgászni, naponta csak a beetetésre 500 forint az már nem kevés, havi szinten 10-15 ezer forint is lehet, nem beszélve az éves szintről. Mi az házilag, maradékokból elkészített keverék, amit szeretnek a kis halak? Persze, más halak módszerei is jöhetnek. Ilyesmikre gondolok, hogy mondjuk szikkadt kenyérmorzsalék hatékony e célra?

2017. márc. 4. 15:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól sejtem, te vagy a dunai pecás. Nos, folyóvízre gyorsan süllyedő etetőanyagot érdemes használni. Fogj egy bögre kukoricadarát, és főzd meg 2,5 bögre vízben, kevés sóval, kevés cukorral. Jól tapadó, gyúrható masszát kapsz, ami gyorsan lesüllyed, nem viszi el a víz.
2017. márc. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha tó vízről van szó akkor : száraz kenyért kb morzsává darálni :)

A legolcsóbb etetés : takarmány kukorica.

Le kell kis darabokra "darálni" nem őrölni,darálni.

Majd pár órát áztatni,hogy puha legyen ,ne massza legyen csak ne kőkemény mint takarmány formában.

Kis diónyi gombócokban mehet be úgy,hogy nincs összegyúrva kézzel,hanem éppen csak valamennyire... 50 ft/kg ,a keszegek úgy is pillanatok alatt széttépik.

A legjobb,ha a bolt legolcsóbb etetőjével kevered,úgy,hogy 1 kg kukoricához kb 30 deka etető...

Ettől felhő lesz inkább csak ahogy bont.

2017. márc. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
?
2017. márc. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Csonti, meg egy kis etető anyag, aztán hajrá...


Ha vásárolt készítményeket drágának találod, keverj magadnak... Búza, kukorica, kukoricadara, kenyér... Megfőzöd, összekevered, ízesíted.

2017. márc. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A legtöbb bolti etetőanyagnak is zsemlemorzsa az alapja. Ha sok anyagra van szükséged a fent leírt praktikák mindegyike jó. Alap lehet a maradék kenyerek apró kockákra vágva megszáradnak(pl sütőben gyorsítva) szárazon ledarálod vagy megtaposod, és kevered bármivel amiről azt reméled, hogy jó állagot vagy vonzó ízt, illatot kölcsönöz az egyvelegednek.

Hallottam olyat is, hogy valaki áztatott kenyeret kevert kukoricadarával.

Összességében: Az olcsó etető alapja a maradék kenyér és a kukoricadara. A felhasználás módszere a fantáziádra és a kísérletező kedvedre van bízva. Azt, hogy mivel ízesíted a pénztárcád és a fantáziád határozza meg.

2017. márc. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Zsemlemorzsa az alapja?

Én úgy tudtam (amikor még hozzánk szállították be) hogy kukorica+gabonafélék.

2017. márc. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Nézek mindenféle horgászműsorokat, és nem tudom eldönteni, hogy az ott leírt taktikák tényleg szükségesek e, vagy csak ömlesztett reklám, és termékelhelyezés miatt sorolnak fel 8 dolgot, amit össze kell keverni. Mert ugye nem elég az etetőanyag simán, abba bele kell keverni ilyen aromákat, meg olyan plusz ízanyagokat, különféle földeket, csontikat, én meg csak a fejemet fogom hogy ez már több ezer forint...

2017. márc. 7. 20:05
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Na most képzelj el egy horgászversenyt. Ugye mindenki fogni akar, mindenki orrba-szájba teteti az ízanyagokat. Aztán, amikor vége a versenynek, addigra a vízből kész málnaszörp lett.
2017. márc. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Én egy régi húsdarálót tartok erre a célra. Mindent darálok amit csak lehet és nem szennyezi a vizet.

Ami eddig már átment a darálón, szárazon nyersen egyaránt:

Kenyér,kukorica,banánhéj,narancshéj,almacsutka,bármilyen gyümölcs darabok. Kutya/macska táp. Minden-minden.

Egy éve etetem a helyet egy Duna holtágon. Előtte szó szerint semmit nem fogtam évekig, már én is elhittem, hogy ott egy darab hal sincs. Ahogy tehetem akár naponta is etetem a helyet. Első két hét után jött az első 3kg-os ponty. Azóta is rendszeresen nagy kárászok, hasonló pontyok, márnák, még egy hatalmas busát is akasztottam ami persze nem lett meg.

Csak olyat darálok bele, amitől ha megeném nekem se lenne bajom, még ha nem is jóízüen enném :)

2017. márc. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

És még hozzáteszem, hogy nem kell túlzásba esni, pláne napi etetés esetén. Fél kiló cucc bőven elég.

Ja és partszélbe 2-3méterre 2-3méter mély vizbe. Én kizárólag csak spiccbottal horgászom, élvezem az egyszerüségét.

2017. márc. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!