Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Március végén április elején...

Március végén április elején milyen csalival illetve etetőanyaggal érdemes pontyra horgászni?

Figyelt kérdés
Megjött a kedvem a horgászathoz és gondoltam kinézek valamelyik tóra csak nemtudom mit lenne érdemes vinnem magammal. 🤔

2017. márc. 20. 18:23
 1/3 anonim ***** válasza:
én kenyérrel szoktam az a legjobb szvsz pontyra
2017. márc. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Még "Hidegvízről van szó".

Ilyenkor az édesebb-gyümölcsösebb ízek,de természetesen a fehérjetartalom pl : halliszt által sosem rossz.

Ha feeder : én valami édesebb ízzel készülnék pl : epres etető.

Hozzá 2-3 féle passzoló pellet ,mint : eper,ananász,és vanilia vagy ilyen édesebb csali (pl : stég mézeskalács pellet).

Szigorúan 6-8mm körül vinnék,illetve mindig szoktam ilyenkor 1-1 büdös halat pelletet vinni,mert sokszor volt,hogy aminek nem kéne annyira működni abszolút működik.


Na meg ilyenkor 1 doboz csonti és 1 doboz vaniliás kukorica elengedhetetlen

2017. márc. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha nagyon tanácstalan vagy, akkor válogass kedvedre a hidegvizi etetőanyagok közül, szinte minden gyártó kínál ilyet. Én személy szerint a következő etetőanyagokat javallom:

-Haldorádó Fluo Energy etetőanyag, Kék fúzió, Sötét Erő, Vörös Gyümölcs ízek valamelyike

- Tímár Mix Feeder Guru, Sweet Brown, Black Magic, Purple Plum ízek valamelyike

- Speciál Mix hidegvízi eper, vagy hidegvizi vanilia ízek valamelyike (ez egy olcsóbb, megfizethető kategória)


Csalinak csonti, pinki, kisméretű lebegő soft pelletek (4-6-8 mm), gilisztából a vékonyabb, esetleg ami nekem még bevált a Haldoradó Speci Corn, Speci Magott. Ha kukoricával csalizol érdemes egy kicsit kilebegtetni. Használj nyugodtan aromákat, dipeket, tuningokat ha megteheted (nem olcsók), az etetőanyag, csali, aroma, stb ízeit hangold össze. Pl epres etetőanyaghoz nem biztos, hogy szerencsés frankfurti aromákat használni.

Én a fentiekkel általában fogok, fogtam.

A szereléket finomítsd le amennyire csak lehet. Vékony horogelőke, kis horog. Darabos cuccot (búza, kukorica, stb)még ne tegyél (legalábbis ne sokat) az etetőanyagba, hamar jóllakatod a halakat, ilyenkor még nem habzsolnak.

2017. márc. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!