Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Törpeharcsás vízre milyen...

Törpeharcsás vízre milyen csalikat, módszereket ajánlotok nagy törpeharcsa kifogásához?

Figyelt kérdés
Jövőhéten mennék egyet horgászni az Olahréti víztározóra, ahol sok törpe van, de a nagyobbakat nehezebb kifogni. Milyen módszereket, praktikákat ajánlotok?

2017. márc. 25. 14:30
 1/5 Nemár4632 válasza:
Szerintem törpére inkább giliszta és fontos hogy a viz fenekén horgássz nekem ez mindig bevált.
2017. márc. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1# akkor nálad a törpék meghazudtolják magukat :D

Mert a törpe alapból ragadozó hal,csak kis korában még mohó (sajna nálunk csak kis kort éli meg,igaz extrém számban,ha a kis nálunk is 2 kilós lenne, akkor kedvelt hal lenne).

Mert a mozgó csalira ,mint csonti giliszta az ösztöne miatt jobban rá kell raboljon.

Illetve mivel mederközti halról van szó ezért fenéken keresi táplálékát.

Nagy törpeharcsa szerencsekérdése...

A nagy is a rajban ottvan,csak amikor 30-40 db 5-9 centis hal ott van elég kicsi esélye van,hogy pont a nagy szerezze meg a csalidat :)

Törpét elkerülni tipp :

vízközti horgászat,liftező adalékokkal,min. 40-60 centire lebegtetve.

Legtöbb úszós horgászat alkalmas rá,illetve még a fenekezés is ...

Mondjuk lebegő-liftező angolmorzsával és adalékokkal.

Bedobás előtt finom szemcsés sóba meghempergetni bármilyen csalit,a törpe megy onnan...

2017. márc. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. márc. 26. 13:57
 4/5 anonim ***** válasza:

Halszelettel lehet a nagyobbakat horogra csalni, de ha sok apró van, akkor folyamatosan cincálni fogják. A módszer valójában mindegy, lehet úszós, vagy fenekező.

Én csatornákon végólmos fenekezővel szoktam rájuk vadászni. 30-50 grammos ólom, fölötte 20-30 centivel egy kb 1-es hosszú szárú süllőző horog 10-15 centis előkére kötve. Az előkére szoktam húzni egy szilikon csövecskét, így kevésbé tekeredik a főzsinórra. Fölé ugyanennyivel még egy horog és mehet rá a halszelet. Tapasztalataim szerint a bodorkából vágott szeletet jobban kedvelik, de a sneci is megfelel és ez utóbbit a süllő hamarabb veszi fel.

2017. márc. 27. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
0%
Figy!nemreg bukkantam ra erre az odalra!! ez egy uj horgász csali ami elvileg oda vonza a halakat.szeretném en is kiprobalni,ti mit gondoltok rola? [link]
2017. ápr. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!