Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Miért megy valaki szinkronúszó...

Miért megy valaki szinkronúszónak? Miért választják ezt a sportot?

Figyelt kérdés

Belegondoltam, milyen sok gyakorlás kell ehhez. És közben nagyon sokat kell víz alatt lenni, gyakorlás közben is, mire begyakorolják az egyes mozdulatokat. Nagyon durván sokat kell visszatartani a levegőt. Ha valaki szeret is úszni, akkor is már mazochistának kell lenni ahhoz, hogy ennyit víz alatt legyen, levegő nélkül. Hacsak nem szereti valaki megszállottan ezt a víz alatti létet, elképzelni nem tudom, miért dönt e mellett a sport mellett.

Nyilván előre átgondolják, akik szinkronúszásra adják a fejüket. De mi viszi őket arra, hogy órákon át olyan mozgásformákat végezzenek, ami közben vissza kell tartani a levegőt, ami nem túl kellemes?


2017. ápr. 10. 15:29
 1/2 anonim válasza:
Ember, ez honnan jött xD??? Nem kell órákat lenn lenniük.... A szinkronúszás nem csak arról szól, hogy végig víz alatt van a fejed.... Meg honnan jött, hogy órákig lenn vannak? xD. Másik szempontból: Az úszók (mint pl a szinkronúszók, jobb tödővel rendelkeznek, mint egy átlagos ember. Főleg aki évek óta csinálja... Sokkal több levegőt tudnak visszatartani, mint pl. egy dohányos. Ezáltal nem lessz nekik kellemetlen, ha mondjuk 30-35 másodpercig a víz alatt vannak.
2017. ápr. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem úgy értettem, hogy órákon át folyamatosan víz alatt vannak. Viszont az edzések órákon át tartanak, és eközben nagyon sokat vannak víz alatt. Igen, tudom, van szárazföldi edzés is.

Összességében nem egy kellemes dolog a levegőt visszatartani. És nekik ezt rengeteget kell.

Hát igen, és mitől lesz jobb tüdejük? Évek alatt fejlesztik ki, és ez sem kicsi munka. Ez a kifejlesztés is már pont az, amire gondoltam!

Az úszók annyira sokat nincsenek víz alatt folyamatosan.

2017. ápr. 21. 00:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!