Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Miért érdemes 5ezer forintos...

Miért érdemes 5ezer forintos műcsalikat venni?

Figyelt kérdés
Eddig csak amiket vettem műcsalik mind sebile ,rapala ,salmo.Úgy döntöttem rendelek ebayról egy woblert ha jól emlékszem 500forint lehetett.És rengeteg süllőt sikerül azzal is becsapnom.Ezért merült fel bennem a kérdés,mivel így pergető szezon elején felszeretném frissíteni a ládám tartalmát.

2017. ápr. 14. 14:13
 1/7 anonim ***** válasza:

5 ezer forintos cuccnál kb 1500-2000 forint a márka.

Rapala : rendes balsafából csinál időtálló csalit.Apám 35 éves rapaláit mai napig használom.Horgot meg karikát cseréltem csak ennyi....Kicsit kopott 1-1 meg harapás.Meg teljesen jó mozgás.Egyszerű minőségi szerkezet=tökéletes darab.

A kínai cumók között is van hibátlan,de azt 1-2 szezon múlva nem nézném meg mégegyszer...Műanyag prolietilén test,átlag csapágygolyós súlyózás és csörgő...

A jobb is csak kitöltött műanyag.

Na meg van amit nem lehet olcsón gyártani...

Pergetés tipikusan az a helyzet amikor a horgászon múlik 80%-ban minden!

De van amikor az olcsó nem jó.

2017. ápr. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az általad leírt módon nem lehet ehhez a kérdéshez közelíteni.

Egyértelmű, hogy a műcsalikra is érvényes az a piaci szabály, hogy a márkanevet is meg kell fizetni, de ha minden igaz, azért kapsz némi minőséget is.

Ez nem azt jelenti, hogy az adott műcsalival biztosan fogsz halat, de remélhetőleg az normálisan össze van rakva, nem kell horgokat, karikákat cserélni, rendesen be van drótozva, és esztétikus is.

Az olcsó noname wobblerek között is vannak nagyon jól mozgó darabok, amire ugranak a halak, csak az a kérdés, hogy azok mennyire tartós műcsalik: gyenge, rozsdásodó horgok, amelyeket már első használat előtt cserélni ajánlott, vagy elfogadható a minőségük; normális drótozást kapott, vagy egy két kilós csuka kihúzza a wobblerből a horgokat, mert azok csak egy rövid tüskével vannak a műanyag testbe rögzítve; tartósság, esztétika.


Vannak az olcsó wobblerek között is használhatók, de ha ismeretlen darabokat rendelsz, és 10-ből csak egy válik be, jó üzlet volt?

Hasonló elmondható a nevesebb műcsalikról is, ha olyanokat rendelsz, amit nem tudsz használni (rosszul megválasztott terelőnyelv, méret, súly, stb), lehet egy másik vízen sikeres lenne, de ott, ahol te használnád, nem az.

2017. ápr. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azt aláírom hogy egy szezon után rossz rá nézni ,sőt nem kellett hozzá egy szezon hogy leamortizálódjon.De ezt az ebay-es vackot nem féltettem az akadóktól ,ellenben a rapalákkal.A kidolgozottság nem ér fel egy neves gyártóéval.Azt sem mondom hogy több halat fogtam vele,de szép számban akasztottam azért.A horgokat nyílván cseréltem.De lehet akkor pont egy normálisabb darabot rendeltem.
2017. ápr. 15. 11:16
 4/7 anonim ***** válasza:

Salmo, Rapala, Savage Gear wobblerek vannak szerintem a legjobban beárazva, kb ugyan azt kapod mint ha egy drága Sebile, stb(Japán wobblerek). A daiwa 6ezer forintos műcsalijáról ne is beszéljünk... Ezeknél nagyrészt csak a nevet kell megfizetni. Ha rám hallgatsz akkor csak Salmo, Rapala, Savage Gear. :) Még a Rapalának is néhány wobblerja elégé túl van árazva. A Salmo az az igazi megfizethető de még minőségi csali. A savage gear pedig nagyon-nagyon élethű csalikat gyárt. Nekem, mikor megláttam leesett az állam, 2 ezer forintért olyan wobblert vettem(Crucian Crank) hogy azt csak a daiwa 6 ezer forintos meg a 4 ezer forintos csalik überelik(kinézetben).(Meg persze a többi drága Japán csali) :D A Salmoval meg a Savage Gearrel jársz a legjobban. Az aliexpresses meg az Ebayes csalik sem rosszak(de azt javaslom 700forint alatt ne vegyél belőjük, mármint 700forint/darab) de azért egyik sem Salmo. Vettem én is 800 forintos wobblert aliexpressről, 500 forint volt a postaköltség/db, az már 1300, a horgot is ha lecseréled rajta egy jó minőségű 400 forint/db kb. Az már 1700 forint, még egy kicsit hozzáraksz, és már kijön egy Salmo wobbler ára, és azt tudod hogy jó.

Ha van még kérdésed nyugodtan kérdezz! :)

2017. ápr. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

(ELŐZŐ)

Illetve 2300ból jön ki egy jó aliexpresses wobbler, mert ugye 2db horog kell rá! :D

2017. ápr. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ebay-ről ezt a 3 helyen irdalt wobblert vettem.

Liciten 800 forint volt.

Mozgásra 10/8-9 ,tehát kb tökéletes,mert a 10 az élő halé csak!

De kb 7 horgászatot bírt ki,mert a huzalréteg ami szőtt horgonyzattal volt összerakva oxidált,görbült és tört...

Dísznek elsőosztályú lett volna.

2017. ápr. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) akkor kipróbálok pár savage geart.
2017. ápr. 19. 06:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!