Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Úszás lehet káros, ha rosszul...

Úszás lehet káros, ha rosszul csináljuk?

Figyelt kérdés

Eddig mindenhol azt olvastam, hogy nem lehet káros. Ebben a cikkben viszont azt írják, hogy ár a gerincnek, ha mellúszás közben végig kint van a fej [link] .

A kérdésem az lenne, hogy mire figyeljek, illetve meg lehet tanulni magamtól RENDESEN úszni?

Persze tudok úszni, de én jó technikát szeretnék.

Netes videókból, írásokból ezt el lehet sajátítani?

Illetve ha valaki nagyon sokat úszik, mondjuk napi 10 km-et, akkor kell pótolni az elvesztett ásványi anyagokat? Vagy a hideg vízben kevésbé izzadjuk ki magunkból azt, amit nem kéne?

Tudom, hogy nem jövő hónapban fogok 10 km-et úszni, csak kíváncsi vagyok, és szeretnék egy olyan sportot, amit korlátok nélkül csinálhatok, és ami kitartást ad.


2017. máj. 10. 14:36
 1/7 anonim válasza:
Amíg kinn a fejed a vízből biztos nem tudsz annyit leúszni, hogy károsodjál. Nem a videókat ajánlanám a fejlődéshez, hanem felnőtt úszásoktatást. Az alapokat néhány lecke alatt megtanulod, utána meg annyit úszkálsz, amennyit szeretnél.
2017. máj. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
1.: Kb. mennyit kell költeni rá nagyjából? Mennyi körül mozog egy óra oktatás?
2017. máj. 10. 20:03
 3/7 anonim válasza:
Nekem annak idején rossz volt a mellúszásom, (a lábammal csináltam vmit nagyon rosszul) és lúdtalpas lettem 2 évig, végül az javította meg hogy jó lett az úszásom.
2017. máj. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

2.: De ugye nem az úszástól lett lúdtalpad?


Hogy tudtad meg, hogy rosszul úsztál?

2017. máj. 11. 22:24
 5/7 anonim ***** válasza:

Eddigi tudásom szerint képtelenség, hogy az úszástól lúdtalpas legyen valaki. Akármennyire is rosszul csinálja.


Terhes anyukáról tudok, aki a terhesség során lett az, de ott valamelyest érthető is azt hiszem...

2017. máj. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
lehet káros, ha belefúlsz
2017. máj. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
teljesen mind1 h milyen a víz hőmérséklete nem függ attól hogy az izmaid mit használnak. Káros lehet, ha túlzottan megerőlteted az izmaid. Káros lehet ha belefulladsz. Káros lehet ha megfázol.
2017. máj. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!