Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Horgászok! Tudtok ajánlani...

TheArtist2001 kérdése:

Horgászok! Tudtok ajánlani valami nagyon jó etetőanyagot pontyra? Házilag elkészíthetőt?

Figyelt kérdés

2017. máj. 12. 13:25
 1/1 anonim ***** válasza:

Házilag jobb etetőt sose tudtam csinálni ,mint :

osztrákban van nagyon jó áron,itthon is kapni,de itt lehúzás miatt van behozva :

Fished pellet.Ez egy hallisztes,fehérje bomba (gyorsan emészthető! Nem telik el tőle) pellet,amit halgazdaságokban használnak,ezekkel van gyors "felhizlalva" a hal.Mivel nem telik el tőle,annyit eszik amennyit nem szégyenl.

Aqua garantot is ez a cég gyártja tehát ugyanaz a kettő.

osztrákban 97 cent kilója... 25 - 50 kilós zsákokban.

25 kg-nál 1 euró 10 cent ,50-nél 97 cent kg-ja.

Ami ~300-328 ft/kg, magyarországon 'olcsó' helyeken horgászok 550-600-ba adják,és így keresnek rajta (eladnak 2 zsákkal,és akkor 1,5 zsák ingyen volt nekik!Akik rendesen : 900-1400 ft/kg.



No m1,lényegében : ezt a 2mm-es pelletet egyszerűen készítem el :

Erjesztett kukorica tejes fűszeres (sosem volt jobb csalim mint amikor bors-oregano-fokhagyma kombót 1 deci forró vízben kioldottam az ízeket belőle és ebben erjedt) levével öntöm fel a pelletet...!

A pellet önmagában halas-fűszeres,tele beltartalommal!

Illetve magmixet szoktam készíteni hozzá - cukorszirupban eltéve ,vagy erjesztem ( kukorica-zab-gabonafélék).

Na meg a kész pelletet tökmagliszttel panirozom.

Aromás-tele fehérjével,beltartalommal,felhőz és tartalmas a magmix miatt...

Általában 2 db etető"gombócot" szoktam csak bevinni,és 4 óránként 1 gombócot etetek.

De az olyan gombóc,hogy kb 1 db az olyan faja téglaméretű.

Kettővel kezdem,középen a csali.

2017. máj. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!