Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » 3 vagy 3,6 meteres bojlis...

3 vagy 3,6 meteres bojlis botra mekkora orsot ajanlanatok?

Figyelt kérdés
Jovo honapban tervezunk egy 4 napos pecat egy holtagon ami tele van akadokkal..erre a celra gondoltam hogy beujitok bojlis botokat 2,5 vagy 3 librast, es 3 vagy 3,6 meterest...na ugye erre a botokra kellenenek meg orsok is...de akkor mar ugy valasztanek orsot hogy a 2 feederemmel is tudjam oket hasznalni persze nem ugyanazzal a zsinorral hanem potdob es vekonyabb zsinor...az okuma longbowot neztem ki erre a celra es kivancsi vagyok a velemenyetekre hogy melyik meretet valasszam amelyik ugymond arany kozeput lenne ebbol a szempontbol..ha bojlis botra vennek a 65os meretbol(azt olvastam az erosebb,strapabirobb)az nem lenne nagy a feederekre? Egyebkent a feederek eurostar master class feederek a szivacs nyelesek...elore koszonom a valaszaitokat..

2017. máj. 29. 23:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Én ugy gondolom, megfelel mindkét célra az Okuma Lb 60 vagy 65 ös méretbe, feederezni is gond nélkül lehet velük.
2017. máj. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem lesz nehez es tul nagy az eurostar feederre? Olyan kicsinek tunik a keverogyuru is..egyebkent koszonom a valaszt! Csak sajnos rendelnem az orsot es nemtudom kezbe venni sehol a kozeli boltokba, viszonyitaskepp...
2017. máj. 31. 23:29
 3/5 anonim ***** válasza:

Akár hogy nézzük, 2 lovat szeretnél megülni 1 fenékkel, vagyis 2 féle módszerhez egy féle órsót. Ehhez kis kompromisszumkötés kell de szerintem belefér.

Bojlizáshoz a nagyobb méretü 60-70-80 as orsókat használják, a nagyobb dobméret miatt mivel a bojlisok nagyobb távolságra horgásznak vagy behúznak így sok zsinór kell. A fedder finomabb technika oda kisebb kapacitás is elvileg elég. Te tudod hol horgászol ott mennyire kell messzire dobni,ez által mennyire kell sok zsinór? Ha az 50 es vagy 60 as méretü orsó zsinórkapacitása elég akkor mindkét módszerhez megfelel ez az orsó és nem nagy a fedder botra sem.

2017. jún. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igazabol nem a nagy tavolsag miatt kell a bojlis bot, hanem a rengeteg akado es a nagy halak miatt..
2017. jún. 1. 11:31
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszt!
2017. jún. 1. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!