Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Teleszkópos horgászboton...

Teleszkópos horgászboton mikor jó méretű a felragasztandó gyűrű?

Figyelt kérdés

Örököltem két régi teleszkópos botot, ezeken szeretném kicserélni a gyűrűket. Nagyon sok halat látott már mindkettő, az egyik egy DAIWA COSMOSCOPE CS85-30, a másik meg azonosíthatatlan, de hasonló kaliberű. Mindkettővel folyón, csónakból fenekezőztek-pontyoztak. Ennek megfelelően volt már cserélve több gyűrűje is. Szétszedtem, lepucoltam, de nem tudom, hogy mekkora gyűrű kell rá, mármint a bottagok átmérőjénél mekkora, hisz a teleszkópos bot nem párhuzamos, és a gyűrűk 0,5mm-es emelkedéssel árulják.


Az jutott eszembe, hogy rá kell húzni az új gyűrűt, és annak csak egy bizonyos távolságig szabad rácsúsznia, tehát minden tagon pl. 5cm-t ráhúzható a száraz gyűrű, akkor az pont annyival tágabb, amennyi beragasztózva pont tökéletes lesz. Az 5cm csak egy hasraütésszerű érték volt, nem tudom van-e valami gyakorlati érték, de ez számomra a leglogikusabb méretválasztási metodika lenne és még sublerrel se kéne méricskélni (persze azért van egy digitális kéznél). A cérnás alátekergetést ha csak lehet hanyagolnám...


Ragasztónak azt a pattex repair epoxy-t gondoltam, ami 2db kis összerakott fecskendőszerűség. De azt nem tudom, hogy ha a későbbiekben le kellene szedni (újabb csere, pl törés miatt) akkor ezt le lehet-e öngyújtóval szedni?


Ebből a fajtából lesz egyébként: [link] illetve [link] Persze lehet kapni arany áron is, de nekem ez a "márka" szilicium-karbid gyűrű tökéletesen megfelel.



2017. júl. 5. 19:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia

Írok privát üzenetet neked!

2017. júl. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi, várom.

Amúgy a teleszkópos botok azt hiszem részben pont a gyűrűcsere-problematika miatt is szorulhattak vissza, ugyanis a sima 2 részes botot egyszerűbb ilyen szempontból javítani, hisz nem kell teljesen szétbányászni, ha a keverőgyűrű véletlenül eltört, és úriasabban is nézhetnek ki a dizájnjavítások után. (Na és az 1 illesztés miatti kevesebb hibalehetőség is.)

2017. júl. 5. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!