Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Hogyan horgászhatok állami...

Hogyan horgászhatok állami helyeken (Duna, Tisza, Velencei-tó stb. )?

Figyelt kérdés
Van engedélyem stb... De eddig csak magán tavakon horgásztam. Találtam egy ilyen oldalt, hogy horgaszjegy.hu, tehát itt megveszem a napijegyet gondolom kinyomtatom (nem regisztráltam még az oldalra) fogom lemegyek az ott feltüntetett helyekre és horgászok. Jó esetben kifogom a elvihető mennyiséget, tarkón csapom őket és megyek haza? Leadni a napijegyet, bemutatni a fogásokat stb... nem is kell? Véleményeket tapasztalatokat írjatok légyszíves.
2017. júl. 14. 11:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Nagyjából úgy, ahogy leírtad. Van 2017-re érvényes állami jegyed fogási naplóval és horgászigazolványod 2017-es bélyeggel. Ezekre a vízekre ezen kívül kell területi engedély, amit megvehetsz a horgászjegy.hu oldalon, vagy általában a környékbeli horgászboltokban is.

Ezeken a vízeken nem kell utólag leadni a területi jegyet és nem is kell bemutatni a fogást, de a fogási naplót pontosan kell vezetned, mert bármikor ellenőrizhetnek. Pl a Velencei-tavon és a Duna Főhesz szakaszán elég gyakran találkozom ellenőrökkel.

2017. júl. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, Dunán hol érdemes próbálkozni?
2017. júl. 14. 15:26
 3/4 A kérdező kommentje:
Feederezni szoktam csak.
2017. júl. 14. 15:26
 4/4 anonim ***** válasza:

Dunán feederezni nem nagyon szoktak, mert sok helyen a 600g-os ólmot is elgörgeti a víz.. :D

Keress lassú folyású szakaszt, beugró mögötti részt!

A területi jegy x folyókm-y folyókm közötti szakaszon érvényes, de iparterületen, kíméleti területen tilos, adott tereptárgyak közelében, kikötőben tiltott lehet. Persze meg se kérdezem, honnan van engedélyed, ugyanis ez is vizsgaanyag! :(

2017. júl. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!