Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Megszorult az orsom, a visszaf...

Megszorult az orsom, a visszaforgas gatlo nem mukodik ?

Figyelt kérdés

Sajnos egy orso szetszedes utan etkezesi olajat raktam az orso szerkezetebe. Es 2het alas utan az olaj teljesen be ragacsosodott es nehezen lehetett tekerni. Most kicsit kitorolgettem de a visszaforgas gatlo meg mindig nem mukodik.

Az orso 3honapos, ha vissza vinnem akkor gariba meg tudjak csinalni? Illetve ki is tisztitjak?



#horgászat #szerviz #csapágy #orsó #Visszaforgás gátló
2017. aug. 13. 19:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Az a gond hogy bele nyultál, és nem szakszerüen az elöírásoknak megfellelö anyag használat miatt hibásodott

meg az orsó! Emiatt garancia vesztés lehetséges.

Én azt ajánlanám, ha visza viszed, NE Mond hogy bele nyultál és nem belevaló anyagot töltöttél a hajtómübe! Mond hogy nem müködik rendesen nem tudod az okát! Ha ez igy nem megy akkor keresel egy hozzá értö embert aki ki tisztitja az orsód hajtómüvét meg a vissazfutásgátlót is.

2017. aug. 14. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egy épeszű szerviz ezt nem nyalja be. Az étolaj illatát simán lehet érezni és gyorsabban is avasodik a szintetikus kenőanyagoknál. Garival én nem próbálkoznék.

Még egy próbát megérhet, hogy ha már bütykölöd, akkor kitisztítod tisztességesen sebbenzinnel vagy drogériákban kapható tisztító benzinnel. (Sok oldószer működhet, de olajos, zsíros szennyeződésekre a benzin a tuti.) Alkatrészekre szétszerelve minden egyes alkatrészt külön lepucolsz(csapágyak kivételével, azt ne érje benzin, azt csak töröld le száraz puha ronggyal tisztára, azt ne is olajozd). Ha minden alkatrész tiszta, akkor az orsóhoz való zsírral és műszerolajjal biztosítva a megfelelő kenést összerakod az orsót.

Ez nem egy félórás mutatvány, ennek megfelelően ha szakembere bízod, meg fogja kérni az árát. Ha a szerviznek elmondod, hogy étolajat tettél bele nem neki kitalálni, hogy milyen anyaggal tisztítja meg illetve mi sérülhetett, hanem célirányosan tudja a munkát megkezdeni. Ha gyorsabban és kisebb ráfordítással végez kisebb lesz a költség.

Ha az étolajat nem célirányos kis területekre juttattad be, hanem a csapágyak is tocsogtak benne, akkor lehet, hogy azokat is cserélni kell. Azt már mindenképp érdemes hozzáértőre bízni.

2017. aug. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A második vagyok ismét. A szakszerviz valóban jó választás. Ha oda viszed, akkor az egyéb meghibásodásokra továbbra is élhet a gari. Beviszed, elmondod, hogy nem túl bölcs dolgot tettél, legyenek szívesek kitisztítani és újrakenni. Illetve érdemes rákérdezni, hogy ugye a szakszerviz általi javítás, karbantartást követően a garancia tovább él.
2017. aug. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!