Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Hogyan fogjak nagyobb halakat?...

Hogyan fogjak nagyobb halakat? Élővíz csatornán horgászok de nem jönnek csak a snecik és a törpeharcsák :- ( Hogy etessek vagy mivel csalizzak? Körösről leágazó csatornáról van szó. ;)

Figyelt kérdés
2017. aug. 26. 21:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát szerintem kemény kukorica legyen az etetés, az kevésbé vonzza a törpét. Szoktató etetés kellhet magvakkal, kukoricával. Szerintem próbálj meg kialakítani magadnak egy helyet és azt megszórni olyan 5 napon át pár marék kukoricával. Lehetőleg nagyjából ugyanabban az időben etess, ha tudsz. Aztán a 6. nap ugyanakkor etess be megint és ülj rá, tedd be a horgot, fűzött kukoricával csalizva, fenékre letéve.

Ezzel szerintem kell fognod pontyot mindenképp, ami már azért nagyobb hal, de bejöhet nagyobb keszeg, kárász is.

Élőcsali szerintem itt nem jó, se a színes pelletek, bojlik, pufik, mert ezeket imádja a törpe.

2017. aug. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ott a pont,illetve a halibut pelletek amik jók lehetnek,az tömény halolaj,halliszt.

Illetve száraz vagy erjesztett kukoricás etetésen csemegével is jók lehetnek az esélyek.

2017. aug. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Mennyire legyen kemény a kukorica?

Áztassam 1-2napig és utána főzzem 1-2 órát?

(így olvastam bocs a tudatlanságomért)

:-(

2017. aug. 27. 18:03
 4/6 anonim ***** válasza:

Én ,úgy etetnék,hogy : első 2-3 napban csak kemény kukoricával (takarmány kukorica,semmi nincs hozzányúlva,csak 5-6 2 kezes marékkal beszórni) a törpe ezt enm nagyon szereti,mert ennek kb 3/4 nap mire szív be rendesen vizet,addig kb csak a szemeken lévő kukoricapor íze van ott,ami gyenge,kb 1-1,5 nap mire kezd ízt ereszteni.

A törpe így kb ha nem is elpártol,megnézi 1-et felvesz vagy még annyit se és tovább áll,vagy meghagyja a pontynak.

3. de inkább a 4. napon mehet be egy kis fözött puha, kukorica,íze van.

A főzővízbe (kb 3kg kukoricához) kettő egykezes marék cukrot teszek és 20 percet főzöm benne,majd ahogy kész van,vödörbe teszem,1/3 rész főzővízet öntök rá,2/3 rész friss vizet amibe sót teszek,vagy még azt se (lényegében kihozza a csipet só az ízeket) 4.-5. nap elkezdem megszórni a helyet.De közbe 1:1 arányban erjesztettet is szórok mellé...

Az erjesztett savanyú íze nem nyomja el a főzött puha édeskés ízét ,a kettő jól megvan,és az ideszoktatott halak találnak maguknak.

De természetesen kb 2 marék sima keményet szórj mellé,az semleges ,csak az állaga miatt,hisz sose tudni mikor találja véletlen meg az etetést 1 törpe csapat,akkor a ponty körbeúszva várja a sorát,és a kemény kukoricát megtalálja magának ott...miközben mindennek átható erjesztett és édes szaga van még lent.



Így szoktuk holtágon ,nagy természetes vízen,vagy folyón...

Ha nincs törpe akkor is a kemény kell,csak akkor mehet a főzött ,erjesztett első naptól is,a kemény kukoricára az amur és ponty odavan.


Etetni : sima legolcsóbb "natúr" etetőt venném,ezt 1:1-ben az erjesztett kukorica levével,így lényegében semmi más nem kell csak csalizni : szmeélyes kedvencem törpés vizen,kb őrölt bors fél evőkanál,és chilli paprika 1 pohárba,forrásban lévő fél deci víz rá...,ez így minden ízt egyből kimos belőle ahogy kell,és az erjesztett léhez hozzákeverem,és ezzel keverem el az etetőt.

a törpe annyira nem szereti ezt a csípős vonalat,a ponty annál inkább... illetve a kemény kukoricát durvára törve áztatom az erjesztett lében horgászat előtt fél puhára,és belekeverem.


csali : fűzve 1 szem kemény és 1 szem erjesztett. esetleg kikönnyítve pufival.

Vagy : 1 szemt 14 vagy 20-as halibut.

2017. aug. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Van egy nagyon fogós mixem. Nemrég voltam pecázni és valami szörny akadt a horgomra. 2 órán át fárasztottam és aztán leakadt. De úgy íranyitotta a damilt ahogy ő akarta.



Mondom a receptet.



Haldorádó édesz ananász kaja 300 gramm



Haldorádó 4s őszi pellet 4 kis marék.



Egy minimális Haldorádó carp syrup fermentx ízben



Dovit sárga csontis kaja 200 gramm



1 marék fokhagymás pellet



Tetszés szerint minimum 2 marék kukorica



Csali:4db carp syrupba áztatott kukorica vagy tornando pop up XXL mangó


Ja plusz 4 óra alatt 11 halat fogtam 3-21 kiló. Gyakorlatilag bedobtam és 5 perc után már húzta is.


A törpék nem csipik a tejsavas dolgokat

2022. aug. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Te meg etess plusz tejsavas kukoricát
2022. aug. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!