Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Tanácsot várok fedder bottal...

Krate kérdése:

Tanácsot várok fedder bottal kapcsolatban mit ajánlotok? Szeretnék venni egy feeder botot mivel még csak párszor feedereztem mediumot szeretnék max 35000ft ért?

Figyelt kérdés

2018. febr. 13. 17:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Tanácsot?

Talán, ha leírnád, milyen vizeken horgászol, és mire, mekkora méretű halakra, milyen távolra kell dobálni, stb.

a heavy feederek az esetek többségében totál fölöslegesek, ez valami magyaros őrület lett, hogy hosszában át kell dobni a Balatont, hogy halat fogj.

A feeder horgászat alapvetően finom szerelékes technika, sokszor még egy könnyű picker bot is bővel elég oda, ahol sokan heavy feedereket suhogtatnak.

2018. febr. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szia a legtöbb esetbe Dunán horgászok pontyra 15kg, dobótáv pedig 80-100méter
2018. febr. 14. 14:23
 3/7 A kérdező kommentje:
De dobó táv elég csak 50-80méter
2018. febr. 15. 06:53
 4/7 anonim ***** válasza:
Első jól írja, de igazából feedernél nem a kívánt hal és annak a súlya a mérvadó, hanem a meghorgászni kívánt pálya. Namármost ha Te a Duna fő ágában relative nagyobb távolságra kívánsz horgászni, akkor kelleni fog az extra heavy feeder is. Nyilván azért, mert a sodrás megkívánja a nagyobb súlyok használatát. Akár 200+ -os kosarak, ólmok. Viszont ezeken a botokon sem célszerű jó minőségű zsinór esetében, 20-asnál vastagabbat használni, mert beleül a sodrás és nem marad meg a végszerelék a kívánt helyen. Nyilván egy kemény bot, és viszonylag vékony zsinór esetén a dobóelőke használata nélkülőzhetetlen.20-as főzsinórhoz ( Pl Tubertini Gorilla jó választás) megfelelő lehet a 15-ös dobóelőke (Power pro). Ennek azért van jelentősége, mert így feltétlenül szükséged lesz, egy igazán jó orsóra is, aminek hibátlan, és finom, a fékrendszere.Ugye kemény bot, vékony zsinór...Botot azért nem könnyű ajánlani, mert az erős és hosszú olcsóbb feederek elég általában elég kapanyelek, és nehezek talán nincs is kivétel. Én személy szerint első dunai feedernek egy 390-es extraheavy Shimano Beastmastert ajánlanék. Ezt meg tudod venni használtan is, talán akár jóval 35000Ft alatt.Ha meg van ez a bot, és tapasztalatot szerzel vele, a következő bot vásárlásához lesz viszonyítási alapod, és ezt akár el is adhatod annyiért amennyiért vetted.De szerintem egynek jó lesz biztosan.Nevis, Spro, felejtős. Én személy szerint egy Sportex Exclusive heavy feedert használok 390-es hosszban, illetve egy Browning Choice heavy feedert 360-as hosszban.Ez egy finom műszer, keszegezni k@rva faxa, egy 40-es zauberrel az igazi sztem. A Sportexen egy 5500-as xtd dolgozik, ezek is jó párost mutatnak. Remélem kicsit segítettem, ha van még kérdés írj, legalább kicsit szoba pecálunk. Amúgy nekem is volt az ajánlott Beastmasterem, de pont a Sportexre cseréltem.Összességében egy iényes jó bot.Dunások előszeretettel használják.
2018. febr. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Rendben nagyon köszönöm rettenetesen sokat segítettél
2018. febr. 16. 23:15
 6/7 anonim ***** válasza:

Folyóvízen - hacsak nem egy langó öböl, ahol nincs sodrás - nem nagyon lehet 50-80 méterekre horgászni, a 20-30 méter már jó távnak számít.

A víz neki feszül a zsinórnak, és elhúzza a szerelést.

A Dunára még az említett 20-30 méteres távokra is szükség lehet a 150-200 grammos súlyokra, kosarakra, heavy feederre, ha sodrásban horgászol

2018. febr. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 AttilaTheHun4 válasza:
Amint azt az előttem szóló is írta, a vékony zsinór miatt jó orsó is kell. Botnál szerintem próbálj meg a heavy-k közül rugalmasat találni. Próbálj meg találni és kézbe venni valahol egy prémium heavy feedert, amelyik vékony, de erős. Megsuhogtatod, megkéred, hogy fogja meg valaki és a bot spiccét meghajlítod stb. hogy érezd milyen is egy jó bot. Utána meg próbálj meg hasonlót keresni az általad meghatározott árkategóriában. Első blikkre megnézheted a bot súlya mekkora, hányas IM karbonból van, mekkorák a gyűrűk, főleg a spiccen és keresgélsz a könnyebbek között. Ez persze nem tökéletes, mert attól, hogy valamelyik könnyeb még lehet merevebb is. A rugalmasabb botot viszont könnyebben fogod tudni messze és pontosan dobni, mert a bot rugózása adja az erőt, nem pedig egy partvisnyéllel kell megtanulnod ügyesen dobni. Utóbbi sem lehetetlen, meg ügyes kézzel megtanulhatod a szakadást elkerülni a vékony zsinórral. De megspórolhatod a tanulást azzal, ha már elsőre egy jobb botot veszel és nem akkor fogod lecserélni, amikor meguntad a szenvedést és egy "kezesebb" botot akarsz venni. Azt is érdemes megnézni, hogy milyen spiccek vannak hozzá, gondolom 4-5 oz erősség kelleni fog és az sem mindegy hogy mennyibe kerül egy pótspicc meg elérhető-e egyáltalán vagy a spicctörés miatt már egy új botot kell venni. Jó pecázást!
2018. febr. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!