Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Nevis horgászbot, orsó márkáró...

Szucsipeti kérdése:

Nevis horgászbot, orsó márkáról vélemény?

Figyelt kérdés
Érdekelne hogy mik a hírek és tapasztalatok erről a márkáról.Jó árban vannak a botok és az orsók,de nem ismerem...minőség,strapabíróság,stb.előre is köszi

2018. febr. 25. 11:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Orsóból Fox-ot használok, de volt Nevis botom, soha nem volt rá panasz. Bojliztam is 2,75 lbs bottal, szépen görbült a 23 kg ponty alatt amit fogtam vele. Azért cseréltem le, mert vettem egy komolyabbat, drágábbat, de szerintem semmivel nem volt jobb minőségű, mint a nevis bot, csak a márkát fizettették meg velem. SZerintem jók a nevis botok, gondolom az orsók is
2018. febr. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszönöm:)ilyen válaszokat szeretek kapni:)amúgy a gyűrűkkel se volt baj a boton?nem engedte el a hegesztés vagy törtek el az idő múlásával?
2018. febr. 25. 11:25
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem nem jöttek be, se az orsó ,se a bot.

(feederek).

Az orsó 3 hónap után lötyögött a tengely, és a nyeletőfék rögzítő stiftje eltörött (műanyag...)

A boton pedig a keverő gyűrű ,és 6. megadta magát.

2018. febr. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok, nem jött le a gyűrű..de a 2.nak nem jött be, hát nevis és nevis között is van különbség
2018. febr. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Nekem van 2 Nevis botom Nevis orsókkal szerelve. Az egyiket inkább nem említem meg az orsó minősége miatt, az egy nagy szívás volt, de a botokkal minden rendben volt. A Nevis Altiva Feeder 5000-es méretben szerintem nyerő választás, legalább is nekem két éve semmi baja sincs, és aki kezdő mint én, annak tökéletes választás. A botokból egyiknek se elengedte el a gyűrűjét a ragasztás, 12-tes potyka gyerekjáték volt vele. :)
2018. febr. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Baráti körben sokan használnak nevis cuccokat, az "egyesületi" néhány kilós pontyokhoz tökéletes, egyszerűen nem kell több. Van belőle több árkategória, a legolcsóbbakat leszámítva mindegyik jó.
2018. febr. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Érdemes kerülni mindkettőt, (egyébként ugyan az) semmit érő túlárazott, agyon hypolt, igénytelen szarok. Ha olcsón akarsz normális botot venni, akkor használtan keresgélj, tele a net, szép állapotú egykor felső kategóriás Shimano, Berkley,Sportex stb botokkal.
2018. márc. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Lajos54 válasza:

Ahogyan sok mindenben, a Nevis botokban is széles a választék. Én pár éve vettem egy akciós készletet, 2 db Nevis Winner bot, és a hozzá tartozó orsó (60-as).

Jól néztek ki, bár az orsókról az első pillanatban megállapítottam, hogy egy kicsit kotyog. Az első évet majdnem kihúzták gond nélkül, de őszre (kb. 40 alkalom után) az egyik botnak két gyűrűje is megadta magát. A lába, ami ponthegesztéssel van felrakva, levált. A fogantyú részen lévő borítás is vacak, a spirálisan feltekert valami habosított anyag széjjelcsúszott, lejött. Az orsó rögzítő menetes része felett lévő műanyag kupak (mindkét boton) eltörött.

Az orsókról is közben kiderült, hogy nem a legjobbak: a zsinórt kicsit kúposan tekeri fel mindkettő, 30-asnál vékonyabb zsinórral többször is megtörtént, hogy a felkapókar görgője mellé becsípődött a zsinór, persze dobáskor szakadt is. A dob alatti tengely rögzítő (balmenetes) anya rendszeresen kilazul (egy-két alkalom után), hiába szorítom meg. Ilyenkor majdnem szétesik az orsó. Ráadásul az egyiknek a hajtókarja (amikor egy kb. fél kilós halat tekertem kifelé, eltörött. Látszott a törésvonalon, hogy hibás volt az öntvény.

Nem állítom, hogy minden Nevis termék ilyen pocsék, de a Winner-nek ez a szériája nekem nagyon nem vált be...

2018. márc. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

én most vettem pár hete meg egy nevis mantaray match-et majd jövő héten próbálom ki de erről eddig csak jót hallottam és én is jónak ahogy a kezembe vettem

ha esetleg érdekel majd az első peca vele, akkor megbeszélhetjük privátban

2018. márc. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!