Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Tudtok Hajdú-Biharban jó...

Tudtok Hajdú-Biharban jó UL-es vizet?

Figyelt kérdés
Sziasztok? Csapósügér, esetleg domolykó, vagy bármilyen UL módszerrel fogható hal fogható H-B megyében? Ha igen hol, melyik vizet ajánljátok? Gondolok itt olyasmire, hogy pl. fekete sügér az a Látóképi.

2018. márc. 19. 00:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Az UL pergetés igazi terepe a patakok, kisebb folyók, de ezek a megyénkre nem jellemzőek.

Vannak viszont kisebb-nagyobb csatornák.

Elsősorban a kisebb csatornákat érdemes felderíteni, mint a Keleti-föcsatorna mellékcsatornái: K5, K6, K8, stb...

A Hortobágy, Hortobágy-Berettyó, Berettyó, Kék-Kálló is jó lehet.

Sajnos, vagy sem de ezeknek a vizeknek a részletesebb felderitése rád hárul (mennyi víz van a csatornában, mennyire gazos, stb)

2018. márc. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia! A Keleti kabai, földesi szakasza esik útba, évek óta senki nem fog semmit ezen részeken. Nem egy böszörményi, szoboszlói, vagy újvárosi az állománya sajnos... A Kállóban 20-25 éve fürödtünk, pecáztunk, manapság víz csak akkor van benne ha kell a földekre, ahogy az öntöző csatornákban is. A K* csatornákat nem ismerem. A Hortobágy, Berettyó folyókat idén tervezem, de azt sem tudom merre induljak. A Körös is tervben van, de ottani helyismeretem nulla. Viszont Debrecen Mikepércs között átszeli a 47-est egy kis csatorna. Arról nem lehet tudni valamit?
2018. márc. 20. 00:38
 3/5 anonim ***** válasza:

Keleti, Nyugati főcsatornát nem is ajánlottam UL pergetéshez, bár esetenként ott is lehet etedményesen pergetni.

A kisebb csatornákban vannak idöszakok, amikor alig van víz, nyár végén neg betakarja a rucaöröm, vagy más növény burjánzik benne.

A kis folyók, mint a Berettyó, Hortobágy partján nem egyszerű cserkelni, de pl domolykót ezekben érdemes keresni a megyében.

Nincsenek halaktól hemzsegő vizeink, pedig UL csalikkal akár keszegekre is érdemes lehet pergetni.

2018. márc. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Valóban, én is fogtam már bodorkát, kárászt a Salmo pici cserebogár wobblerével. Köszönöm, a tanácsokat, sztem a Berettyót fogom próbálgatni.
2018. márc. 20. 20:09
 5/5 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=W_aznGFZYYk


A videó közepétől lehet érdekes, jelzés értékű is, hogy a Keletiről átmentek a Berettyóra...

A videón is látszik, hogy a terep nem könnyű, bár biztos van jobb, de nehezebb is.

2018. márc. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!