Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Mi számít horgászatnak,...

Mi számít horgászatnak, halfogásra irányuló tevékenységnek?

Figyelt kérdés
Én és az egyik barátom horgászni szeretnénk, viszont neki nincs engedélye, nem is szokott horgászni csak velem jönne, nekem viszont van állami engedélyem és minden egyéb szükséges okmányom. Tehát a kérdés az, hogy mi számít horgászatnak, halfogásra irányuló tevékenységnek? Az büntethető-e, ha ő csak mondjuk ül mellettem és nézi, én pedig horgászok a saját botjaimmal?

2018. ápr. 12. 16:39
 1/5 A kérdező kommentje:
Kicsit pontosítanék inkább a kérdésen, milyen határokon belül NEM számít az adott tevékenység horgászatnak/halfogásra irányuló tevékenységnek? Illetve ha napidíjas tóra megyünk, ott beengedik-e őt is úgy ha ugyanezt elmondom, bemutatom az okmányaimat, természetesen a napidíj ellenében?
2018. ápr. 12. 16:45
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez Kb ugyan az mintha azt kérdeznéd hogy neked van

jogosítványod, te vezeted az autót és ülhet e melletted a barátod aki csak ezt nézi? Nincs sehol olyan jogszabály hogy aki horgászni megy, a mmefelelö engedélyek birtokába, az csak egyedül mehet a vízpartra! Mehetnek vele akár tizen is De ök csak nézhetik a horgászt tevékenyen abba nem vehetnek részt!

2018. ápr. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Az büntethető-e, ha ő csak mondjuk ül mellettem és nézi, én pedig horgászok a saját botjaimmal"


Nem, az nem. Viszont ha kezeli a botodat, bevág a kapásra, az már az.

2018. ápr. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, direkt azért pontosítottam később mert aztán rájöttem, hogy ez így kicsit hülyén hangzik
2018. ápr. 12. 20:05
 5/5 anonim ***** válasza:
A szákodban turkálhat, hiszen bevésted a fogási naplóba, az már a tiéd lett, s ha sikerülne visszaborítania a vízbe egy vérprofi mozdulattal, akkor tőled fog kikapni nem a halőrtől.
2018. ápr. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!