Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Feeder-es horgászathoz érdemes...

Feeder-es horgászathoz érdemes csak 1 horoggal horgászni? Vagy van értelme a 2 horgos horgászatnak is? Növel valamennyit az esélyeken?

Figyelt kérdés

2014. máj. 15. 10:46
 1/8 anonim ***** válasza:
feederrel a fárasztás tovább tart, a halvesztés esélye nő csak,mert gyakran előfordul,hogy fárasztás közben beakad a másik horog,tiszta terepen persze kisebb az esélye.De szerintem plusz egy horog nem ér ennyit.
2014. máj. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egy 2 kg-os pontyot már fárasztani kell feederen és csak növeled a halvesztés esélyét a másik horoggal, nem ajánlatos így horgászni vele. Nem vontatásos technika.
2014. máj. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megmondom őszintén erre a fárasztásra nem is gondoltam. Most tervezem első feeder botok vásárlását és gondolom azért utánakérdezek :)
2014. máj. 16. 06:51
 4/8 anonim ***** válasza:
Mint írták már rizikósabb a két horog, de én kapásszegény időszakban szoktam használni. Ilyenkor különböző csalikat teszek a horgokra, így próbálom megtalálni a nyerőt és azt, hogy az alsó, vagy a fölső horog az eredményesebb. Ha sikerül megtalálnom, akkor módosítom a szerkót, ha meg nem, akkor úgy is mindegy :) Ezt a módszert csak ott szoktam alkalmazni, ahol főleg keszegre-kárászra számíthatok. Nagy halra szigorúan egy horgos szerelék javasolt!
2014. máj. 16. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 gomzoli ***** válasza:

Egy akadómentes, halban szegény bányatóban szoktam néha én is két horgos szereléket alkalmazni. Ilyenkor a felső horog kb. 30 centivel a kosár fölé kerül egy rövid, 10 centis előkére. Erre a horogra elsősorban csontibábot (a sötét színűeket, amik nem süllyednek), vagy lebegő puhapelletet teszek, így próbálom a fenék felett is elcsípni a bodorkákat. Sokszor hasznosnak bizonyult, gyakrabban volt rá kapás, mint a fenéken nyugvó alsó horogra, ami csontival és/vagy csemegekukoricával volt csalizva.

Én is osztom azt a véleményt, hogy akadásveszély esetén, illetve ha gyakrabban kell nagyobb halakra számítani, akkor inkább maradjunk az egy horgos szereléknél.

2014. máj. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Egon Noiro ***** válasza:

Én speciel nem használok két horgot a feedereimen a fent már kifejtett okok miatt. Vékony főzsinórnál a plussz horog csak átok, vastaggal meg nem nagyon érdemes feederezni.

Ha több kapást akarok method szereléket rakok fel, az a két- vagy többhorgos módszereknél is hatékonyabb a maga egyetlen horgával. Ráadásul a feeder eleve sokkal gyakoribb bedobásokhoz lett kitalálva, tehát nem érdemes többféle csali miatt több horgot feltenni, úgysem ázik a szerelék órákig a vízben. Húsz percnyi kapástalanság után változtatni kell valamit; csali, horgot, előkehosszot, módszert, botot, tavat vagy legvégső esetben horgászt :-D

2014. máj. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ahogy látom akkor mindenki inkább a megfelelő csali kiválasztása és az 1 horgos horgászatot preferálja.
2014. máj. 16. 11:50
 8/8 anonim ***** válasza:

Döme Gábor mondta anno: A feeder egy nagyon hatásos technika, de mit sem ér, ha olyan helyen vetjük be, ahol nincsen hal"

Ezzel mindent el is mondtunk a feederezésről:D

Jó csalival egy horoggal és egy bottal is rommá tudja fogni magát az ember, rossz csalival meg lehet neked 15 horog is fent, akkor sem fogsz semmit.

Múltkor kárászozni voltunk, próbálkozunk csontival, kukoricával, pufival, rizzsel, mindennel, 1 óráig mozdítás sem volt. Felraktunk gilisztát, egyből jött 3 szép 1 kg körüli kárász, ami a Tiszán light feederrel igazi élvezet, mire kiveszed.

2014. máj. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!