Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Milyen horgászbotot és orsót...

Milyen horgászbotot és orsót használjak?

Figyelt kérdés
Egyenlőre tanulás céljára keresek olyan botot és orsót ami jó úszós és fenekezős módszerre is. Mivel nem szeretnék semmi tudás nélkül sok pénzt kidobni. Igazából tavi horgászatra gondoltam nagyobb halak kifogására.

2018. jún. 8. 15:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha egyáltalán semmi tapasztalatod sincs, akkor kezdj spiccbottal.
2018. jún. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az a baj, a nagyon olcsó felszerelésekkel, hogy nem mutatják meg a horgászat szépségeit. Egy szett legolcsóbban is "drága" annak aki most kezdené a pecát. Egy valamire való bot 10 körül kezdődik. Ezekkel tudsz fenekezni. Ha úszózni is szeretnél akkor rövidebb, finomabb karbon botokat nézz. Esetleg egy heavy pergető bot megteszi de se úszóhoz se fenekezőhöz nem optimális igazán, ezért vannak erre külön botok. A fenekezést lehet borzasztó egyszerűen is végezni, és hamarabb lesz vele sikerélményed ha nagy halakat akarsz. Ezért én ezzel kezdenék a helyedben. Egy olcsóbb bojlis 360-as eurostar bot bőven alkalmas arra hogy gyakorolj. Sőt, nem komoly pecában is megállja a helyét. Megkapod kb 10-15ezer Ft-ért. Orsó- bemész a horgászboltba, megmondod mire kell mennyiért, és adnak.

Én úgy gondolom, hogy egy rendes pecázáshoz két bot kell. Én pl. az egyikre etetek, a másikkal keresem a halat és negyed óránként frissítem a csalit ha nincs kapás.

Szóval a lényeg hogy nem kell tulzásokba esni, olcsó felszereléssel is remek élményeket szerezhetsz, kevés horgász költ 130ezret orsóra meg 60ezret botra. Van egy szint ami alá azonban nem érdemes menni. Igazából a karbon botok többsége már alkalmas komoly pecára, gondolom tudod hogy a karbon mennyire előnyös anyag.

Remélem tudtam segíteni, írj ha van kérdésed.

2018. jún. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!