Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Kezdőként milyen horgászbotot...

Kezdőként milyen horgászbotot és orsót vegyek?

Figyelt kérdés

Szeretnék beruházni egy rendes botra és orsóra. A mostani egy piaci 4e Ft os noname ami sajnos meg adta magát. De a kereted max 15-20e. Valamilyen feeder re gondoltam de nem tudom hogy milyen márka legyen, és hogy honnan vegyem meg azt. Véleményem?

Ja amit még el felejtettem hogy 80% tón használnám, fenekezőként, pontyra és harcsára mennék. Előre is köszönöm a választ.



2018. máj. 21. 21:15
 1/8 anonim ***** válasza:

A harcsa mégis milyen?

Folyami, törpe, afrikai?

Feeder bottal célzottan folyami harcsára nem szokás horgászni, de a mostanság divatos műanyag tavak halállománya annyira mesterséges, hogy ott szinte dekára be tudják határolni a fogható halak méretét.


Olcsó, de már carbon anyagból készültek pl az Eurostar Master Class feeder botok, kérdés az, hogy milyenek is azok a harcsák, valóban feeder kell oda?

2018. máj. 22. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Őszinte leszek. Feeder csak azért írtam mert jól hangzik és a tv be is ezt nyomatják. De nekem végül is mind1. Csak fenekezni akarok vele. És ponty és Afrika harcsát akarok vele fogni majd. KB 10- 15 kilós ami a közeli tóban lebet fogni.

Mivel kezdő vagyok ilyen téren ezért rátok bízom magam :)

2018. máj. 22. 09:47
 3/8 anonim ***** válasza:
Vegyél egy másik piacit, amíg azt se tudod hol a hal, nincs semmilyen rutinod a szákolásban, értelmetlen beleölnöd a pénzt, inkább vegyél rajta csalikat, meg szákot, merítőt, engedélyt. Majd ha jönnek a damilszaggatók, na akkor vegyél olyan felszerelést amivel azokat is ki tudod szedni.
2018. máj. 23. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem meg a piaci kócerájon már túl lépett, bár a piacon is vannak gondolom nagyon gagyi is picit jobb botok.

Azt meg mindenki maga tudja behatárolni, hogy mi az a szint, ami alá nem akar menni, az egyik pecás jól elvan a piaci gagyikkal, a másik jobbra vágyik.

Számomra nem is az a kulcs, hogy piaci legyen, vagy valami olcsóbb, de már nem noname cucc, hanem továbbra is a kifogható halak mérete és a környezet (akadós, vagy akadó mentes tó)

Abban szerintem volt túlzás, hogy 10-15 kilós afrikai harcsák a jellemzőek, általában az a max méret, de többségük 2-4 kilós, plusz az akadók kérdése... a részletekben rejlik, hogy a feeder jó választás-e, vagy valami erősebb, gerincesebb pálca kell (pl. egy 50-100 gr dobósúlyú, 3 méteres pergetőbot)

2018. máj. 23. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A súlyt csak azért írtam hogy ha esetleg 10-15 kilós halat fogok ( mert meg eshet) akkor se legyen gond ki fogni.

Minden meg van, csak a bot hiányzik :)

De ha nem tudtok segíteni, akkor köszönöm az eddigieket.

2018. máj. 23. 08:06
 6/8 anonim válasza:

ha tényleg ilyen 10-15 kilós halak vannak és azokra akarsz horgászni akkor már inkább bojlis felszerelés, igaz hogy egy normáls cucc nem 15-20 ezer( bot meg orsó együtt)

elsőnek jó lesz vmi olyasmi mint amit az első is írt, meg tanulj meg mindent a kisebb pontyokon, és ha már jól megy akkor jönni fog a nagyobb is

2018. máj. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok valami hatalmas pecás, sokáig voltak Lidles cuccaim, meg noname dolgok is.

Viszont amikor kezdtem, akkor egy kifutóban lévő, olcsó, de jó minőségű bot és orsó párost vettem. Nekem szerencsém volt, mert a helyi boltban volt egy normális gyerek, aki segített kiválogatni. Zsinór, két orsó, két bot meg néhány aprócikk talán kijött 30.000 Forintból. Ez 7 éve lesz idén nyáron.

Két öreg Cormoran bot volt meg két Shimano orsó, amik igaz csak 30-asok voltak. De volt amikor 10 kilós halat fogtunk vele, nem is egyszer. És nem ilyen lusta műanyaghal volt, ami már alig bír úszni, hanem ezek durván téptek volna.

Sőt az orsót leváltottam egy iőd után ilyen Lidles Crivit orsóra, ami meglepett, mert ezzel is fogtam nagyobb halakat. A váltás egyedüli oka, hogy ezek nyeletőfékesek voltak és 50-esek. De most is van pár Lidles botom, meg kemény 3000 forintos Energoteam botom és nincs velük baj. Az egyetlen dolog amivel már megszptam az a gagyi zsinór. Volt már amikor a vacak 0,25-ös zsinórral a part mellett vesztettem el 5 kilós pontyot.

Viszont idővel érdemes lehet váltani. A Lidles cuccokkal már csak keszegezek, mert ezek alapvetően pergetők lennének, nem valami erősek.

Pontyra szereztem Surf botokat meg 80-as orsót, ezekkel 70-100 méter körül dobálok már.


Összegezve:

Ha kicsit jobb cuccok kellenek, akkor bemész a horgászboltba és veszel valami olcsó, de régebbi 3-4 méter hosszú 500-150 gr dobósúlyú közepesen kemény botot meg szerzel egy minőségi gyártó orsójából két darabot, ami nem olyan drága, tehát régebbi, vagy alsóbb kategóriás. Az orsó 40-es vagy 50-es elég lesz- Erre meg veszel megfizethető 0,25-0,28-as zsinórt. A szakítószilárdságot érdemes nézni még. Némelyik 0,28-as erősebb, mint egy 0,35-ös. Én is most vettem ilyet, hogy vékonyabb, de 2-3 kilóval többet bír.

2018. júl. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Harcsázni max 3méteres, két részes bot, ami elég erős az 50-es, 60-as zsinórhoz.

Nem kell nagy márkanév, egy jobb horgászbolt kínálatában már lehet találni, ami az igénynek megfelel.

Az igény az, ami horgászonként változó lehet (megfelel a kompozit anyag, vagy karbon legyen, stb)

2018. júl. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!