Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Mennyit készültök a Balaton-át...

Mennyit készültök a Balaton-átúszásra? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Szeretnék idén nekivágni, de nem tudom, hogy föl vagyok-e rá készülve. Tudok úszni, csak azt nem tudom, hogy ilyen hosszú táv menne-e. Voltam gyakorolni az utóbbi hetekben egy héten 1-1 km-t úsztam körülbelül. Ezen kívül hetente 2-3 alkalommal ugrókötelezem 30-45 percet, amivel az állóképességemet növelem, ez elég felkészülés? Idén már voltam a Balatonnál is, úsztam benne és éreztem, hogy nehezebb mint az uszodában, de úgy érzem meg tudnám csinálni, de egy kicsit tartok tőle, hogy mégsem.

Akik már átúszták, milyen volt? Mennyit készültetek rá és hogyan? Mire számítsak?



2018. júl. 3. 20:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát, szerintem ez nagyon kevés. Nekem egy ismerősöm készül most rá, hetente 3 alkalommal járnak úszni, 3500-4000 méter távokat, már kb. május óta.

A Balatonban pedig 100x nehezebb úszni, mint egy sima vizű kis medencében.

Sokan érzik úgy, hogy meg tudnák csinálni, igen, többségüket ki is szokták húzni a vízből a táv felénél.

Megpróbálni persze megpróbálhatod, maximum téged is kimentenek. De szinte biztos, hogy ennyi felkészülés nem lesz elég.

2018. júl. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tartani kéne tőle, hanem medencében elindulni és leúszni a távot. Persze ez unalmas, teljesen mások a körülmények, nincsenek hullámok, keresztben úszók, stb. de akkor is ad egy támpontot, biztonságérzetet. Ha többször megcsinálod, esetleg még a saját tempódra is ráérzel. Ha nem megy megállás, pihenő nélkül, akkor be tudod tervezni a hajóra kapaszkodásokat. Mondjuk az idei úszás előtt már nincs sok gyakorlási lehetőség, de legrosszabb esetben jövőre halasztod, vagy elindulsz augusztusban a Velencei-tó úszás valamelyik távján (1,5; 3 vagy 6km-es táv, sekély vízben). Más élmény, de én ajánlom ezt is.

(2-2 BÁ és 6km-es Velencei-tó úszás tapasztalatával írom ezeket.)

2018. júl. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :) Második válaszoló, te mennyit készültél az úszásaid előtt?
2018. júl. 5. 19:49
 4/8 anonim ***** válasza:

Most lesz 3 éve, hogy úszni kezdtem. Kicsit tudtam mellben úszni, minden fordulónál pihennem kellett. Sokat videóztam, olvastam és gyakoroltam, így mindig jobban ment és többet tudtam leúszni. Tavaszra 2-2500m-eket úsztam, akkor mesélt egy ismerősöm az átúszásról. Onnantól kezdve tudatosabban emeltem a távot és nyár elejére ment az 5200m. Akkor beneveztem az átúszásra és meg is csináltam. (Jobb eredménnyel, mint a 25m-es medencében.) Ez akkora sikerélményt adott, hogy augusztusban megúsztam a Velencei-tó úszás leghosszabb, 6km-es távját is.

Annyira bejött ez a táv, hogy azóta minden alkalommal 6km-t úszok az uszodában is. És tavaly nyáron is részt vettem mindkét nagy nyíltvízi úszáson is.

Még azt nem írtam, hogy próbálok havi 8 alkalommal járok úszni, de mostanában inkább csak 6-7-szer tudok.

Most már elég jól úszok gyorsban és háton is, de a BÁ-n mindig mellben úszok. Sokkal jobban lehet tájékozódni és nézelődni.

2018. júl. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én tavaly október óta úszom komolyabban, azaz hetente edzővel. Mi vele egy óra alatt rengeteget úszunk, még nem számoltam ki, de van ugyan pihenő (nem sok, mindig kevesebb), éreztem, hogy hétről hétre nemcsak jobban úszom, hanem gyorsabban is és többet is. A héten az 50 méteres medencében úsztam le az 5.200 métert, s megkértem egy barátot, hogy számolja le a köröket, és mérjen időt.


A BÁ persze más, mint az uszoda, mert mondják, nagy a hullámzás, az áramlatok, a vízhőmérséklet is más. Nekem az edzőm azt tanácsolta, hogy nehogy csak mellben ússzam le, mert az izmok be fognak görcsölni az egyoldalú megterheléstől. Azt mondta nekem, hogy váltakozva gyors - mell - hát - mell ... legyen a sorrend.


Tehát az elmúlt két hétben készültem rá alaposabban, de megint elhalasztották, és a jövő hét nekem már nem jó. Már csak abban reménykedem, hogy a jövő hétvégén is hátha elnapolják még egy héttel...

2018. júl. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2018. júl. 7. 09:14
 7/8 anonim ***** válasza:

az 5-ös válaszra reflektálva: a BÁ honlapján azt tanácsolják, hogy úgy ússzuk végig, ahogy elkezdtük, ne váltogassuk az úszásnemet.

Nekem is ez a tapasztalatom. Ha jönnek a görcsök, akkor "lazább" lábtempóval úszok 1-2 hosszt, utána megint tudok görcsök nélkül úszni egy ideig.

Az uszodában váltott stílusban úszok és a váltások után szokott jönni a görcs.

Azt hiszem, mindenkinek ki kell tapasztalni, mi a jobb.

2018. júl. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, átúsztad?
2018. júl. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!