Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Hogyan tudnék halat fogni?

Hogyan tudnék halat fogni?

Figyelt kérdés

Hal alatt itt most pontyot értek, de mással sincs szerencsém. Az elmúlt 2 hétben háromszor voltam horgászni. Ebből kétszer próbáltam afrikai harcsát fogni, de nem sikerült és a ponty sem jött össze.

Kezdem az afrikai harcsás kalanddal. Egy ismerősömtől kaptam fülest egy jónak ígérkező tóról, amiben sok van ebből a halból. A víz 1-2 méter mély volt. Fenekezővel próbálkoztam, egy darab csúszóólommal és és egy harcsázó horoggal amire csirkeszívet raktam vagy kolbászt. Semmi.

A helyiek úszóztak és egyet fogtak. Tehát a következő alkalommal úszóztam. Osztott ólmozás, kisebb horog, gilisztacsokor, nadály, kolbász, csirkeszív. Semmi nem jött. A harcsák konkrétan az úszóm mellett jöttek fel levegőért, tisztán látszott a fejük, a testük, kézzel meg lehetett volna akár őket fogni annyira kellették magukat, de egyik sem evett.

Következő alkalom, másik tó. Pontyoztunk a faterommal. Kevertünk édes és büdös etetőanyagot is. Kértünk tanácsot a tógazdától. Akképpen jártunk el amit mondott. Semmi. Mindenfajta pufit, kukoricát, lebegő csalit próbáltunk és semmi.

A felszerelés nem durva 0,25-0,28 zsinórral próbálkoztunk, kisebb, de erős horgokkal, hajszálelőke is volt. De egy mozdítás se volt. Próbáltunk többfelé dobálni, de semmi. Mellettünk fogtak...



2018. júl. 15. 16:01
 1/7 anonim válasza:
A harcsánál rossz volt a csali szerintem. Én még sose fogtam kolbásszal halat, bár meg se próbáltam, és senkitől sem hallottam még ilyet. Amúgy türelem rózsát terem
2018. júl. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én meg állandóan azt hallom, hogy afrikai harcsára lecsókolbász és társai. Régebben csirkeszívvel fogtam őket a kedvenc tavamon, ami ugyan magánkézben van, de nem kocka tó, ugyanis elég nagy, rengeteg búvóhely van, sok akadó és ívnak a halak, nem úgy, mint sok ilyen mesterséges tóban. De most ott nincs, tehát kimentem egy ilyen kicsit műanyagos jellegű tóra, hogy hátha jön 1-2 darab, de semmi.
2018. júl. 16. 12:18
 3/7 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a türelem rózsát terem, csak picit viszket a tenyerem, mert egész évben most tudtam először kijutni sajnos. Pecás pályafutásom alatt eddig még szerencsés is voltam.
2018. júl. 16. 12:41
 4/7 anonim ***** válasza:
Próbálj meg egy kicsivel kisebb horgot és más csalit. (Pl.: harcsára giliszta, pióca, halkocka. Pontyra epres vagy valami édes pellet, erjesztett kukorica). Pontynál segíthet ha előtte beetetsz egy 5-6 dobással. Görbüljön!
2018. júl. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket, most megtört a jég. Fogtam 3 darab pontyot, egykapást szalasztottam el, miközben visszaengedtem az egyiket. Nem voltak kapitálisak, de ennek is nagyon örülök.
2018. júl. 17. 19:25
 6/7 anonim ***** válasza:
Gratulálok! További sok, szép fogást!
2018. júl. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2018. júl. 19. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!