Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Hogyan horgásszak eredményesen...

Hogyan horgásszak eredményesen a Tiszán? Előttem a nyár és szeretnék halat fogni.

Figyelt kérdés
Eddig nem sok mindent tudok felmutatni a Tiszai horgász karrieremből(A legnagyobb halam egy 20 dekás keszeg)Hogyan tudnék nagyobb halakat vagy sok kicsit fogni?A zsákmányt visszaengedném.

2018. júl. 5. 15:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Én nem folyóvízi horgász vagyok és mostanság a tavi kalandjaim is kudarccal zárulnak, de amit ajánlok:

-Járj ki minél többet és derítsd fel a terepet.

-Keress haltartó helyeket. Bedőlt fák, mélyebb részek, kőgátak, befolyások, hidak alatt stb.

-Kérdezgess helyieket, esetleg járj ki tapasztalt emberrel, akit ismersz.

-Etetni kell. Folyón fontos az etetés, ahogy máshol is.

-A legolcsóbb etetés a kőre kötözött kenyérdarab és felette úszózol, jól beállított eresztékkel.

- Más etetőanyagot kötni kell valamivel, de ehhez nem nagyon értek.

-Lehet úgyis pecázni, hogy nem etetsz, csak egy nehéz ólommal ellátott szereléket bedobsz 30-50 méterre.

-Használj élőcsalit, az univerzális.


Ennyit tudok, sok sikert.

2018. júl. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nahhh, volt időm letesztelni amit írtál és fogtam is halat.A kővel lekötözött kenyerest kipróbáltam, csak én feederrel dobtam be mellé,meg is lett az eredménye mert fogtam egy több mint 1 kilós dévért és egy tucatnyi félkilósat(természetesen visszaengedtem őket,az egyetlen hal amit megeszek az a törpeharcsa)

Kíváncsiságból feláldoztam egy tenyeres keszeget és a fejével csalizva elkezdtem "harcsázni"negyed óra várakozás után fogtam egy 20 dekás bajszit ami azonnal ent is vissza.Ezután több napig nem volt kapás.Hogyan tudnék harcsát fogni?

2018. júl. 17. 11:28
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia, örülök, hogy bevált a dolog. Harcsában annyira már nem vagyok kompetens, amit láttam másoktól viszont, hogy tenyeres kárászt vagy keszeget tesznek fel vagy gigantikus gilisztacsokor, esetleg nadály vagy lótetű, de a haldarab is jó lesz szerintem. Szerelék tekintetében én egy egyszerű fenekezőre összeállításra voksolnék. Elég extrém emberek szoktak felrakni döglött madarat, egeret vagy békát. Ezeket élve semmiképp ne rakd fel.

Egyébként idő kell hozzá meg rengeteg türelem, hogy egy nagyobb harcsa felvegye a csalit meg sokat számít, hogy milyen sűrűségben élnek az adott területen harcsák. Ha valakit látsz harcsázni, akkor érdemes kérdezgetni technikát, csalikat illetően. A harcsa horgászat egy külön művészet gyakorlatilag.

2018. júl. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Még annyit akarok, hogy ragadozó halakra is van csalogatóanyag. Ha megvan még a keszeg, amit beáldoztál, akkor abból csinálsz halszeletet, bekened ezzel az aromával és azzal csalizol. Még régen láttam ilyet Bokor Károly egyik írásában, csak ő süllőre használt ilyesmit.
2018. júl. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2018. júl. 19. 20:20
 6/6 anonim ***** válasza:
Nincs mit! Remélem beválik!
2018. júl. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!