Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Összeállítanátok egy jó orsót...

Összeállítanátok egy jó orsót meg egy botot 20000 ft ért?

Figyelt kérdés
Fenekezni szeretnék ( a feeder bot nem érdekel nem nekem való technika túl "finom" nekem.) most 2 db goldstar fenekező teleszkópos botom vam de ezek nem a legalkalmasabbak pontyozásra mert túp merevek kb egy 3 kg ponty alatt meg se hajlik a bot. A 2-3 részes botokat nézegettem 8-10 ezerért már jót kapni ahogy láttam. Teleszkóposat nem szeretnék annyira ( jobban tetszenek a 2-3 részes botok meg azt olvastam hogy jobbak is a teleszkópos előnye csak a szíthatóság) de ha a teleszkópos jobb ebbe az árkategóriába akkor aut írjátok meg lécci. (nem vágom anmyira hogy melyik a jobb) és melyik lenne a legjobb márka a 2-3 részes botból és a teleszkóposból? A. Nevis eket nézegettem meg a D.A.M.márkát ezek elég jónmak tűnnek a 10000 es árkategóriába. A haldorádó oldalt nézegettem de ott nincs 2-3 részes bot csak teleszkópos. (a töbni fajta nem érdekel). Esetleg milyen online webshop van ahol van 2-3 részes bot? És még orsó kéne 10000 ft értékbe. Meg damil lehetőleg írnátok márkát meg hogy hányas legyen. Meg amik még kellenek. Még aki ismeri komáromot és ott járt horgászboltba ott mennyire kapni jó botot és orsót? Mert akkor megveszem ott. Szóval 2-3 részes bot kéne vagy teleszkópos ( végső esetbe) meg egy megbízható online webshop vagy kómáromba ha van jó horgászbot.

2018. júl. 28. 03:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Ezek a hagyományos teleszkópos meg 2-3 részes botok pont ezért merevek, mert igazából semmire de még is sok mindenre vannak.

Semmiben sem igazán jók mert semmire sem tervezték, de kb mindenre használható mert nincs megírva semmilyen nagykönyvben.

Csukázó úszózástól ,a sima match úszózásig, a fenekezésen át mindenre használják.


Sima Heavy 120g feederbotot ajánlok.

Ugyanaz a kosár elrepül, de még sem egy darab műanyag amivel kb csörlőzöd a halat, mert nulla gerinc a botban.

2018. júl. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
A bojlis botokat nézegettem ezek a gyártók vannak 10000 ért: prologic, spro, nevis, melyik lenne a legjobb? Igazából attól félek hogy nem használnám ki a bojlis botot mert a dobósúlya 3 lbs én meg nem akarok 1 kg os szereléket bedobálni. Csak azért nézegettem a bojlis botokat mert erősek de mégis lágyak. De ha nincs normális 2-3 részes akkor lehet hogy egy feederben elgondolkozom. A feedert lehet úgy használni mint egy sima teleszkópost? Mert én mem tudnám úgy megkötni meg ilyesmi mint pl döme gábor. Csak egy botot szeretnék ami erős de mégis lágy hajlékony.
2018. júl. 28. 15:34
 3/23 A kérdező kommentje:
Ezt a botot néztem: By Döme TEAM FEEDER Power Fighter Quiver 270M orsóbol mit ajánlanál méllé max 10000 ft ig? És milyen damil?
2018. júl. 28. 16:08
 4/23 anonim ***** válasza:

Az 1kg az nem a dobósúlyt mutatja, az a bot terhelésgörbéjét mutatja.

3 lb ,bot az 3 lb (nem font, hanem libra váltózszám) ~1,18-1,20 kg gerincterhelésnél fog 45 fokos szögben hajlani, papíron 85g.

A 3 lb az 80-120g egészséges dobósúly. (általában)

A 2.7m döme bot az egy medium bot ~60g körüli szerelékhez, és csónakos bot vagy olyan helyre ahol nem fér el egy 3.6 körüli bot.



Bojlis botoknál fix az arány a szállítási hosszban.

a 3.6-os bojlis bot 2 részesen : 180-185cm szállítási hosszal van.



Én a helyedben egy szimpla 3.9-es Medium heavy vagy heavy feederbotot vennék (talán 3.6) legtöbb medium heavy az 40-80g, a heavy átlag 80-120g.

Úgy 10e forint körül, parafa nyéllel (izzadt tenyérnél nagyon jó a szivacshoz képest).

Több nem kell.

Egy 50-es Döme orsót elsőfékeset mellé 18-20e ft a kettő együtt.

Egészségesen 0.22 zsinórral bőven használható.

2018. júl. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Bocsi hogy ennyi kérdezek de elég amatőr vagyok faterral szoktam menni horgászni ő se veszi annyira komolyan mint pl döme gábor hogy szétbassza az ideg ha leakad neki a hal. Meg sima teleszkópos botjaink vannak és nem úgy köti meg mint föme gábor hogy mindenféle biszbasz forgó meg stb. Éd attól félek hogy ha vennék egy feeder botot akkor nem tudnánk olyan komolyan megkötni meg ahhoz kell venni különféle bottartót nem? Vagy elég 2 bottartó villa meg egy karika kapásjelző? Köszi a segítséged és hogy türelmes vagy
2018. júl. 28. 21:13
 6/23 A kérdező kommentje:
Összeállítanál nekem kérlek egy botot orsót meg damilt meg fonott előkét meg ami kell ( annyira nem vágom) max 25 ezer értékbe köszi a segítséged. Amúgy az elsőféked orsó hogy működik? Mert olysn vam nekünk hogy a hátulján van egy tekerő azt lehet tekerni és űgy lehet állítani az erőségét hogy milyen erősen keljen húzni hogy engedje a damilt.
2018. júl. 28. 21:19
 7/23 A kérdező kommentje:
Jah és amúgy nézegettem a damilokat és azt mondják hogy max 25 ös damil feederhez és ahogy néztem a 25 ösnek a Szakítószilárdsága 6-8 kg körül van. Akkor hogy fogják ki vele a 15 kg halakat? (bocsi a sok kérdésért biztos azt hiszed hülye vagyok csak szeretnék komolyabban horgászni cssk mincs nagyon aki megtanítdon😭) köszi a türelmet és a válaszokat. Majd lehetnek még kérdéseim?
2018. júl. 28. 21:25
 8/23 A kérdező kommentje:
Még lenne 2 kérdésem az egyik hogy feedbotra lehet tenni kapásjelzőt? ( tudom hogy nem kell) akár olyat ami bevágáskor leesik? A második hogy igaz hogy a parton kell összeszerlni a végszereléket hogy le kell akasztani a végszereléket összecsomagoláskor? Mert az nekem nem menne hogy mindig a parton tegyem össze a végszereléket. És az jó ha sréhen teszem le a botot nem teljesen vízszintesen? És elég 2 bottartó villa nem nem muszáj a különleges feeder bottartó nem elég a 2 villa.
2018. júl. 29. 00:26
 9/23 Csabeszmester ***** válasza:
Hali! Nos lehet rátenni kapásjelzőt...de minek? :) Ha ilyen leesős kapásjelzőt akarsz rátenni akkor felesleges a feeder vagy pickerbot,akkor elég a teleszkópos vagy a 3 részes bojlisbot. Jó...oké hogy a spiccnézegetés erősebb koncentrációt igényel főleg ejtős kapásnál.....ha jelzőt használsz azon pl egyértelműbb mert beesik a jelző,feederen nem mindíg ilyen látványos a dolog,függ persze attól hogy milyen érzékeny spiccet teszel bele a feederbe illetve folyón vagy tavon pecázol velük. Én 90%-ban folyón vagy erősen folyó csatornán feederezek ott azért elég látványosak a feltámasztott feedereken a kapások. Tavon én maradtam a hagyományos csipeszes fenekezésnél 2 részes lágyabb 2,75 lbs-s bojlisbotokkal. 1 évben max 4-5 alkalommal. Nem kell oda speckó bottartó....elég ha ferdén szúrod le az első botvillát aminek mélyebb picit a villa része,abból nem húzza ki a hal a botot. 25-ös zsinór feederre mondhatni vastag ha állóvízen tolod. 20-22-es az arany középút. Én folyón felteszem a 25-öst mert kagylós-fás-köves a terep és egy 5-6-10 kilós halat irányítani sokszor ez is kevés élővízen. Tavon más a helyzet ott nem annyira aktívan védekeznek a halak. nekem 25-össel folyón 12 kilós ponty a rekord,tavon 30-as zsinórral lágy bojlissal 22 kilós busa szépen szájba. Szóval semmi sem lehetetlen,persze múlik a szerencsén és a pecás ügyességén is...pl vannak akiket a 3-4 kilós halak is megszaggatnak 40-es damillal vagy 20-25-ös fonott főzsinórral,elefánthorgászatra is alkalmas botokkal..ott egyértelműen horgász hiba van,nem a felszerelés alkalmatlan a sikeres fogásra.
2018. júl. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod. Amúgy haldorádón nézegettem a damilokat és a legtöbb feederhez való 20-25 ös damilnak a Szakítószilárdsága 5-6 kg. Akkor azzal pl hogy lehet kifogni a a 6 kg felüli halakat
2018. júl. 29. 14:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!