Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Úszás. Hogyan kell fennmaradni?

Úszás. Hogyan kell fennmaradni?

Figyelt kérdés

21 évesen most kezdtem hozzá megtanulni úszni. Elméletileg tudom hogyan kell, gyakorlatilag mégis mindig az van, hogy lesüllyedek mint egy darab kavics. Haverom annyit csinált hogy bemenet a vízbe és szinte fent is maradt, minimálisan kellett felfelé tolnia magát. Én meg nagy levegővel, kézzel-lábbal segítve magamat is kb. 2 másodperc alatt lesüllyedek a 3 méteres medence aljára. De szó szerint, simán le tudok ülni vagy feküdni az aljára. Szerintetek mit kellene máshogy csinálnom?

Próbáltam rendesen úszni is. Az valamennyire megy, tűrhető sebességgel tudok már úszni, de ott is az van, hogy 5-10 méter haladás után már a medence alján vagyok. Míg mások ugyanakkora sebességgel simán fennmaradnak. Szóval én nem értem. Meg a haverom se. Ő már vagy 10 éve jár úszni és mondta hogy segít megtanítani, de erre ő se tudott mit mondani.



2018. aug. 6. 09:04
 1/7 anonim válasza:
2018. aug. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Igen, ezt írtam hogy próbáltam. Simán elsüllyedek. Hiába veszek nagy levegőt. A videó végén lesüllyed a medence aljára és anélkül hogy bármit is csinálna simán feljön a vízfelszínre. Na, nálam ez úgy néz ki, hogy le tudok feküdni a medence aljára. (Mondjuk ahol próbáltam az nem volt ilyen mély, csak kb. 3 méter.)

Viszont a lábamat máshogy mozgatom szerintem mint ahogy mutatta, azt majd kipróbálom.

2018. aug. 6. 10:19
 3/7 anonim ***** válasza:

En segitettem mar barátot uszni tanulni (nem vagyok szakértő, es en is magamtól tanultam).


Az bevált, hogy hanyattfekudt a viz tetejen, es tartottam, hogy ne sullyedjen el. Igazabol csak egyszer kell raerezned, hogyan tudsz fent maradni, ez olyan mint biciklizesnel az egyensúlyozás.

2018. aug. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Mellúszással próbálkozz, ha rendesen mozgatod a lâbadat és a kezedet is, akkor nem fogsz elsüllyedni. De felvehetsz valami mentőmellényt is kezdésnek, az fenntart a vizen.
2018. aug. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem értem hogyan lehet csak úgy elsüllyedni. Ha veszel nagy levegőt érezhetően feldob a víz tetejére, ha kifújod, lesüllyedsz. Feküdj fel mint a gerenda és tarts bent levegőt.
2018. aug. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A levegőt nem tudod venni, csak azt hiszed, hogy vettél, de nem, csak kapkodsz. Lassan szívd tele magad, többször. Kapaszkodj a szélén, érezni fogod, hogy fel-le mozogsz mint a horgászúszó.
2018. aug. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Mellúszást még nem próbáltam, majd akkor kipróbálom azt is.

Pedig tényleg tele szoktam szívni magam levegővel. 1-1,5 percig ilyenkor bírom is a víz alatt. Ennek ellenére ha csak úgy elengedem magam akkor simán elnyúlok a víz alatt annyira, hogy a fejem is le ér az aljára.


Most az jutott eszembe, hogy még 11. osztály elején tesiből volt mérlegelés meg hasonló, és ott 183 centi és kerek 100 kiló voltam. Viszont az egyik osztálytársam hozzám hasonló testfelépítéssel csak 89 kiló volt ha jól emlékszem. Lehet hogy én "gyárilag" nehezebb vagyok?

2018. aug. 6. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!