Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Melyen bottal kezdjek el...

Melyen bottal kezdjek el pergetni?

Figyelt kérdés
El szeretnék kezdeni pergetni leginkább csukára és nem tudom milyen bottal,orsóval tudtok ajánlani nekem felszerelést 20 ezer ft-ig

2018. aug. 17. 08:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem írtad milyen vizen pergetnél, tavi horgászat vagy folyóvizi, és azt sem hogy partról vagy csónakos próbálkozás lenne?

Botból 210-240 cm hossz közötti jó lehet, dobo súly 10-50 g közötti és akkor kisebb és nagyobb mücsalik is dobhatóak vele. Orsóból én 30 /3000/ vagy 35 /3500/ méretet javasolnék és áttátele legalább legyen 5.1:1

Ha van kedvenc gyártód akkor nézz körül hogy mit tudsz venni ezek alapján, ha nincs kimondott márka ami tetszik akkor választasz tetszölegesen a kínálatból!

2018. aug. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszodat!😀

Partról szeretnék horgászni a velencei tavon. Nem tudkk tul aok márkát,gyártót. Tudnál javasolni?

2018. aug. 17. 17:01
 3/4 anonim ***** válasza:

Szinte minden gyártótol lehet találni pergetö botot,

a Shimanotol kezdve, D A M, Daiwa, Balzer, és még lehetne sorolni böven! Inkább menj el egy két horgászboltba és nézz körül hogy annyi pénzért amit rá szánsz milyen bot és orsó fér bele. Vedd kézbe öket és ami tetszik azt vedd meg.

2018. aug. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
20e Ft bol nehéz lesz összeállítani eredményes készséget.. Javaslom jó minőségű termékek beszerzését, tudom újonnan lehetetlen ezen áron belül, de használtan egész jó cuccokhoz juthatsz közel fél áron! Zsinórban mindenképpen új fonottat használj lehetőleg 8 szálast és minimum 20 ast! (a spiderwire zsinórt lehetőleg kerüld, tapasztalatból mondom gyenge vacak!) nekem az új kb. 6000Ft os tekercs úgy ahogy volt, a kukában landolt! 0,17 zsinorral 1 kg- ot nem tudtam megemelni, elszakadt! Előke zsinórnak 40 es fluorocarbont ajánlom, víztiszta tehát szó szerint láthatatlan a vízben és nem tudják elharapni! Én 8-9 kg os csukákat is fogtam már vele! Annyi, hogy minden fogás után le kell ellenőrizni, h nem e sérült! Ha sérült, le kell cserélni! Ha veszel egy tekercset, évekig elég.
2018. aug. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!