Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Milyen posztok vannak a...

Milyen posztok vannak a vízilabdán? És az egyes posztoknak milyen szerepei vannak?

Figyelt kérdés
Most kezdtem el vízilabdázni, de ezzel sajnos nem vagyok tisztában🙄☹️

2018. szept. 23. 11:30
 1/3 anonim ***** válasza:
“A játékosok különféle posztokon játszhatnak. A center az ellenfél kapuja előtt, ahhoz általában a legközelebb álló játékos. A bekk az a védő, aki a centert fogja. Két szélső játékost különböztetünk meg, annak megfelelően, hogy melyik oldalon játszanak jobb, vagy bal oldalt. A vízilabdában nem az oldal alapján nevezzük el őket (jobb-, balszélső) hanem, hogy azon az oldalon, ahol állnak, melyik kézre érkezik a labda. Ha a jobb kezes játékos támadásnál a baloldalon helyezkedik el, akkor számára a jó keze felől érkezik a labda, így ezt a posztot kapásoldalnak, a játékost pedig kapás szélsőnek hívjuk. A kapás egy technikai elem, amiről a technikánál olvashatsz. A másik oldali szélső játékosnak, a rossz keze felől érkezik a labda, ezért a posztot rosszkéz szélnek, a játékost pedig rosszkéz szélsőnek hívjuk. Ezen az oldalon elhelyezkedő játékost még akkor is rosszkéz szélsőnek hívjuk, ha balkezes. A szélsőktől egyel hátrébb álló játékosok a hátsók, annak megfelelően hogy hol helyezkednek el, kapás hátsónak, illetve rosszkéz hátsónak hívják őket. Leghátul középen elhelyezkedő játékos neve: középső hátsó, a hetedik vízben lévő játékos pedig a kapus.”
2018. szept. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! ☺️
2018. szept. 24. 16:05
 3/3 anonim ***** válasza:

Cyan nagyon jól írja! Egy kézilabdás haveromnak magyaráztam, mit jelent a kapás vagy a rosszkéz hátsó:)))


Mi anno a jobb szélső oldalát sima rosszkéznek neveztük, a bal odalit kapásnak. Az egyel beljebb állóknál meg így: rosszkéz hátsó, kapás hátsó

2019. márc. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!