Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Ezek tudatában képes vagyok...

Ezek tudatában képes vagyok megtanulni úszni?

Figyelt kérdés

Valamelyest tudok úszni, de azért mégsem. Tudom, furcsa, de nyugodtan úszkálni akár egy helyben “taposni a vizet” nem tudom csak ha beleugrok gyorsan végigúszom a medencét és annyi.

Ezek alapján meg tudnék tanulni normálisan úszni?



2018. nov. 30. 21:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem értem. Ha végig tudod úszni a medencét, pláne ha gyorsan, akkor biztosan tudsz úszni.

Mi történik veled, ha úszás közben lelassítasz? Elsüllyedsz, mint egy fadarab?

Taposni a vizet és úgy fent maradni kicsit nehezebb azért, az nekem sem megy mindig könnyen, és eleinte nem is nagyon ment.

De például ha hátadra vagy hasadra fekszel a vízen, meg kell, hogy állj úgy, legalább egy darabig.

Nem lehet, hogy valami lelki ok miatt kapkodni akarsz és nem érzed jól magad, ha leállsz egyhelyben vacakolni?

2018. dec. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs, hogy miért nem megy. Elsüllyednék mint egy fadarab, ahogy mondod. Azt, hogy felfekszem a víz tetejére és ott lebegek becsukott szemmel azt sem tudom. Esetleg nagyon rövid ideig. De a folyamatos úszás az megy karúszás, kutyaúszás, mellúszás is.
2018. dec. 1. 18:49
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha mellúszás közben kicsit lassítasz, vagy akár megállsz, akkor fenn kellene, hogy maradj. De nem próbálkozol? Kicsit rászánod az időt és elszórakozol azzal, hogy fekszel a víz színén akár hason, akár háton, néha picit löksz magadon. Ha meg elsüllyedsz, nincs semmi, majd újra megpróbálod.

A vízen hason fekve meg kéne, hogy maradj, kicsit nyomd a fejed is a vízbe és tartsd bent a levegőt. Nem próbáltad még így?

2018. dec. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem próbáltam, de megfogom. Az az igazság, hogy rettentő kevés alkalmam van úszni, mivel nem lakom olyan helyen ahol van uszoda, strand, bármi. Egy évben 2-3 alkalommal ugrok medencébe. Amit tudok is magamtól tanultam meg így az évek alatt.
2018. dec. 1. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!