Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Milyen feederbotot vennétek,20...

Milyen feederbotot vennétek,20-25 ezer forintig 3,6-3,9 méter és 120g dobósúly?

Figyelt kérdés
2018. dec. 4. 19:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Az attól függ, hogy volt-e már dolgod feederrel. Ha nem, akkor én személyesen a nevis extra heavy feedert tudom ajánlani. Én is azzal kezdtem a feederezést. Ha túl kemény, akkor érzékenyebb spiccet raksz rá, valamint a botnak van még super heavy és heavy kivitele is. Az extra heavy 180g-os dobósúlyú. De mivel írtad, hogy 120 gramm, így elég a sima heavy is. viszont ha most kezded, akkor én a super/extra heavyt ajánlanám. Mindegyik van 360 és 390-es méretben is. Én 360-ast használok, ha kell lehet vele dobni nagy távra is (mersze orsó függő). Ha ezek nem tetszenek, akkor nézz szét a spro botok között is. Azokból is a régebbi botok ilyen árban vannak. Nekem 1 medium heavym van sproból. Azzal is teljesen meg vagyok elégedve. Annak ellenére, hogy medium, 10 kilós pontyot is simán bírta. Görbüljön!
2018. dec. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Volt már, de csak alacsonyabb árkategóriás, 3,3 méteresben, mert kis távra használtam szűk helyen>
2018. dec. 6. 20:25
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem vennék.
2018. dec. 8. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez már régen bojlis cuccért kiált.
2018. dec. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem akarok bojlizni, igazából feeder technikával, főleg a táv miatt kell a 3,9 és néha nyáron amurozni jégbomba miatt a 120g.

Igazából kisebb méretű jégbomba, de számolgattam, kosárral mindennel kell a 120g.

2018. dec. 9. 11:33
 6/10 anonim ***** válasza:
Én még mindig az extra heavyt mondom, főleg úgy, hogy nagy távra kell. Kemény bot (feederhez képest), de azért nem annyira. Egy kárász kapását is lehe látni, csak jobban kell figyelni. Egy pár kilós ponty már simán behajlítja. Nem kell félni attól, hogy extra heavy van ráírva. Meg a 180 gramm miatt egyszerre több cuccot tudsz bedobni, ami etetésnél nem hátrány. Én ilyen jó nagy súly nélküli kosarat töltök meg sok kukoricával, a végét meg betömöm ragacsos etetőanyaggal, bőven van 200 gramm is. Elbírja.
2018. dec. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Na várjunk. A jégbomba azt jelenti, hogy egy bazinagy jeget hajítasz be ami utána leolvad?


Ennyi erővel mehetne etetőanyag is, nem? Több haszna van.

2018. dec. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A jégbomba klasszikus értelemben:

erjesztett kukorica, egy pohárba téve, átlag kis 1,5 decis műanyag poharak, benne egy előke, horog és befagyasztva.


Én kisebb pohárban csinálom, illetve nem erjesztett kukorica, hanem kender és magmix erjesztve, erjesztőlével.

Egy rendes jégbomba ~90-110g.

Ez a kisebb olyan 40-50 környéke+kosár.

Egy 120-as bottal kényelmes.

2018. dec. 10. 19:15
 9/10 anonim ***** válasza:
Érdekes módi. Nekem van most bekevert etetősöm, golyókat formázok belőlük, aztán lefagyasztom, ne vesszen kárba.
2018. dec. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Erőművi tavon horgászom, ott -20ban is a tó fele nincs befagyva, a kimenő hűtőkör ~150-160 méteres köre pedig közel langyos illetve nagyon kavarog, mert 3 visszafolyókört alakítottak ki, nagyon oxigéndús, nyáron extrémfogós a jégbomba, ott kb téglaméretűeket fagyasztanak sokan és etetőhajóval viszik be.

Ilyenkor is, mivel kontrasztos mindenképp a vízhőmérséklethez képest.

2018. dec. 10. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!