Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Mire jo a horgaszjegy plasztik...

Buki07d kérdése:

Mire jo a horgaszjegy plasztik kartya? Ha van kartyam minek a horgaszvizsga?

Figyelt kérdés

Miert adjak ki a horgaszkartyat ha. Nem vizsgaztam mi ertelme van ?

Sosem volt vizsgam se engedelyem

Valaki egy teljeskoru felvilagositast tudna adnni?



2018. dec. 10. 09:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Helló!

Azt írod " sosem volt vizsgám se engedélyem"

Gondolom azért mert nem horgásztál! Ha mégis akkor úgy mond rapsic vagy, jogellenesen fogtál halat! A horgászkártya a jelenlegi papíralapú horgászigazolványt váltja ki az megszűnik és ez lesz helyette!

Itt minden el olvasható részletesen

[link]

2018. dec. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Egyeltalán nem mondanam magamat rapsicnak, mindig kivaltottam a napijegyet es halat meg sosem vittem haza mert nem eszem halat (cath&release)

Gyerekoromtol horgaszom de meg egyik to sem kotelezett az engedelyre nem kertek sosem eleg volt egy szemelyi igazolvany vagy barmi, de most mar megcsinalnam szivesen a vizsgat is, iden a turista volt hogy tudjak menni horgaszni

2019re mar szeretnem ezt rendesen megcsinalni de viszont nem szeretnel tag lenni egyik tonal sem mert nem fogok 60meg szazezreket fizetni azert hogy tag lehessek,

Ezek az apro dolgokat nem tudom ertelmezni mert nincs ki elmagyarazza. Horgasz engedely szeretnek, hogy belfoldon es kulfoldon is zavartalnul horgasszak legyen itt szo magan, vagy allami torol vagy folyovizrol es ebben kéne nekem segitseg hogy mi kell ahoz hogy ezt elerjem.

A kartyat viszon megigenyeltem en is akkor ez azt jelenti hogy mehetek barhova barmikor pecazni ha a kezemben van a kartya?

2018. dec. 18. 21:42
 3/4 Dionysos válasza:

Nos, lehet, hogy kicsit későn, de talán segíthetek tisztába tenni a dolgokat.


Ahhoz, hogy bármilyen vízterületen jogosan horgássz, kell:


-Horgászigazolvány. Ez ahhoz kell, hogy legyen hová bejegyezni az egyesületi tagságodat. Igen, ha jogszerűen akarsz horgászni, egyesületi tagnak kell lenned, és évente befizetni a tagdíjat. Ezt fogja felváltani a horgászkártya.

Azoknál az egyesületeknél, amelyeknek saját vizük van, általában belépéskor fizetni kell egy nagyobb összeget, támogatva a halasítást, az éves tagdíj is változó, az is lehet egészen magas. Ha nem akarsz ilyen egyesületben tag lenni, keress egy olyat, amelyiknek nincs saját vízterülete, ott a tagdíj se szokott túl drága lenni. Ott kiválthatod az állami jegyet. (Beviszed a horgászvizsga-bizonyítványt, meg ha megkapod, a horgászkártyát.) Ezek után az állami jegy birtokában olyan területi jegyet veszel, amilyet akarsz, kivéve, ha mondjuk egy egyesületi vízen csak az egyesület tagjai horgászhatnak. Mivel te eddig is napijeggyel horgásztál ott,ahová menni akarsz, feltehetőleg ez ugyanígy megy majd ezután is.

- Állami jegy. Ez egyfajta "jogosítvány", évente ki kell váltani, enélkül nem horgászhatsz az útszéli pocsolyában sem.


- Területi jegy. Ez jogosít fel egy (esetleg több) vízterületen való horgászatra. Csak állami jeggyel tudod kiváltani. Lehet napi, heti, tíznapos, éves, stb. Az egész papírozásból általában ez a legdrágább.


Az állami jegyet csak akkor kapod meg, ha rendelkezel horgászvizsgával. (Kivéve, ha gyerekhorgász vagy, akkor még nem kell vizsgázni, de csak egy bottal, egy horoggal horgászhatsz, valamint az elvihető halmennyiség is jóval kevesebb.)


Az, hogy eddig mindenféle vizsga, horgászigazolvány, állami jegy nélkül horgászhattál, a tó üzemeltetője részéről is jogsértő...


Remélem, segítettem.

Tehát vizsgára fel!

2018. dec. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen koszonom teljesen kielégito volt a valaszod igy mar byugodtan fogok tudni horgaszni!

Gorbuljon !!

2019. jan. 3. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!