Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Evezésnél a vízen csúsztatom...

Evezésnél a vízen csúsztatom a lapátot, pedig el kéne már szakadnom a vízzel. Hogy tudnám magam jobban rávenni?

Figyelt kérdés
Nem csak szkiffben, dublóban sem ment. Milyen gyakorlatokkal lehetne automatikussá tenni a mozdulatokat?
2010. jún. 27. 19:33
 1/4 anonim válasza:
egy kicsit nyomd lejjebb a csuklódat, hogy elemelkedjen a lapát tolla. négypárban sem megy?
2011. jan. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
énnekem, kezdő evezős tanácsa, aki nemrég próbált meg elszakadni a sikálástól :D hogy négypárba ülj be és próbáld meg felemelten előrevinni a lapátot (fonos, hogy "gyakorlott csapat" üljön a hajóban, legyen egyensúly, úgy könnyebb), én addig erőlködtem, amíg belejöttem, azóta úgy-ahogy megy is :D
2011. márc. 13. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
előszőr négypárban próbálkozz...:)
2011. jún. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Most látom, hogy a kérdés 2010-es, de ha már belefogtam, akkor befejezem. xD Rengeteget kell evezni, legalább napi 1 edzést javasolnék. Legjobb, ha csapatban kezded, de az egyéni edzéseket sem szabad hanyagolni. Álmodj az evezéssel. Hogy eltudod-e emelni a lapátot és ott megtartani, az attól függ, hogy mennyire érzed a hajót, mennyire vagy stabil. Az evezőssport nagyon nehéz, ahhoz, hogy tökéletesen menjen hosszú éveket vehet igénybe. Próbáld meg elemelni a víztől állóhelyzetben, majd sebességben. Meg fogsz billenni, nem fogsz beborulni. Ne félj a víztől. Bár régi a kérdés, de tegyünk úgy, mintha lenne is értelme, hogy ezt leírtam: Hajrá! :D
2012. jan. 28. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!