Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Olcsóbb-e horgászni mint...

Olcsóbb-e horgászni mint megvenni a halat?

Figyelt kérdés

2019. jan. 9. 18:19
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Most jöttem meg a pecából! :) Elautóztam kb. 10 L gázolajat, 800 Ft volt a csali és nem fogtam semmit.

De kint voltam a friss levegőn, eljátszottam a kutyámmal a hóban és csináltam néhány klassz fotót. Nekem ez már megérte.

Valójában haltartót nem is vittem magammal, ha fogtam volna halat a fotómasinám lett volna a haltartóm. :)

2019. jan. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 25km-re van a kedvenc tavam,

ez az accordal is 1500 forint benzin, ketten megyünk minimum, szóval 700 környéke fejenként, de nem tétel.

Mi átlag erjesztett mixekkel szoktunk alapozóetetni, ezek meg 100ft/kg alatt kijönnek, illetve az etetőmixek sem drágábbak sokkal, hiszen az aguagarant 300 / kg. erre jön a dúsítás erjesztettel, ez lejjebb viszi a kg-kénti árat.

Illetve sosem fogtunk sosem többet, szebbet mint jól bevállt módszerrel: erjesztett + giliszta, vagy halibut pellet.

Filléres dolog egy horgászat így.

Persze tudom, 1500 / kg method mix-el, 3500 ft/zacskó bojlikkal, horgász boltban vett 500ft/kg főtt kukoricával és ezer forintos aromákkal meg 1500 forint/30g tégely pelletekkel tényleg úrilegények sportja lehet.


Rablózni pedig mind pergetve mind csalihallal filléres maradhat.

Előtte egy nappal, vagy egy délelőttel, 4 gombóc jól felhőző etetőanyag, egy spiccbot és egy doboz csonti.

10-15db keszeg pipálva, került talán 80 forintba?

Pergetni sem egy nagy kaland, wobblerrel borsosabb, de használható minőségű gumihalak és twisterek kaphatóak ebayen fillérekért.


Naná, a világ végére, napokra elmenni 'flancosan' vagyis hát inkább olyan csalikkal etetéssel, tény nem olcsó.

De egy délutáni rapidpeca filléres marad, és sokszor minimum olyan eredményes.

A hal sosem az árcédulát nézi.

2019. jan. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
En is horgaszom,125kmre jarok,lakohajom van legkevesebb 3-4 napra megyek.Soha nem etetek es mindeg sok halal terek haza.Annyi etetoanyagot hasznalok amennyi a feederkosarba megy kb 1kg eleg naponta sok kemenyitovel.Legyunk nagyon oszintek anyagi szempontbol nezve semmi kepen nem olcso mulatsag a horgaszat.A cssaladom nem nagy halevo igy a hazahozott hal ismerosoke baratoke lessz,termeszetesen koszonomert.A lenyeg az,hogy en a vizen nagyon jol erzem magam,alig varom,hogy visszamenjek,idom is van eleg mert nyugdijas vagyok.Akar,hogy merlegeljuk a horgaszat egy hoby es nem sok az olyan hoby amelyik nyereseges lenne.Az elvezeteket meg kell fizetni
2019. jan. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

A kérdésre nem adható egyértelmű válasz, a körülményektől függ.

Ha ott laksz a parton (mondjuk kerékpárral elérhető) és egyszerű, hagyományos eszközökkel horgászol, akkor lehet olcsóbb a zsákmány, mint a hal bolti ára. Az idődet persze nem számolva bele.

Szinte minden más esetben a bolt olcsóbb.


De alapvetően nem azért horgászunk, mert olcsó kajaszerzés...

2019. jan. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

A legdrágább a horgászott hal, a legolcsóbb az éttermi.

Viszont a pecázott tutibiztos helyről van, nem ver át senki, és friss. Az éttermi meg...

2019. jan. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!