Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Hanyatt a víz alatt légzés...

Hanyatt a víz alatt légzés kontrollal (nem orrösszehúzással vagy felső ajak orra fektetésével) kint tartani a vizet az orrból, levegőpazarlás (buborékolás) nélkül?

Figyelt kérdés

(Tehát már az orrjáratból kint tartani a vizet, nem a garatból és a szinuszból. Azokat mindenki tudja zárni de attól még az orrüreg megtelik vízzel.)


Szeretném megkérni azokat, akik baba vagy gyerekkorukban sajátították el ezt a képességet, hogy ne írjanak! Náluk ez reflex szerűen működik, automatikusan. Azokkal szeretnék tapasztalatot, információt cserélni, akik ezt felnőtt korukban, gyakorlással sajátították el. Privit is írhattok, de itt is mehet az eszmecsere, mivel szerintem ez fontos dolog...

Hobby úszó vagyok évek óta, nagyon jó a vízbiztonságom. Minden úszásnemet tudok, megy a bukóforduló, 60 métereket úszom víz alatt medencében, 15 méter mélyre úszom tóban tengerben uszony nélkül. De fent említett dolgot hetek óta gyakorlom, és keservesen megy. (láttam hanyatt delfinezni víz alatt egy ipsét, aki ezt csinálta és úgy gondoltam milyen király lenne megtanulni.)

Kérdésem pedig az, hogy amikor én hanyatt a víz alatt MÉG aktívan buborékolok, egy bizonyos erősségű kifújás alatt már a torkomra szalad a víz, tehát lefolyik a levegő kifújása ellenére is. Ebben csak az a rossz, hogy a legtöbben úgy tanulják ezt meg, hogy folyamatosan csökkentik a buborékolást. Viszont amikor már lefolyott a víz hiába buborékolsz tovább, meg csökkented. Bárki más találkozott ezzel a problémával? (Kérem orrcsipesszel ne gyertek, az embernek igénye van megtanulni cool dolgokat, nem pedig képességeket eszközökkel helyettesíteni)



2019. febr. 20. 23:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Én is találkoztam ezzel a problémával és nem tudom, hogyan lehetne megoldani.

Nekem a garat/színusz zárása sem mindig egyértelmű, valamikor sikerül. Ezért többnyire csak arccal lefele nézve megyek víz alá.

2019. febr. 21. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Garattal csak rásegíteni lehet, hogy finomodjon a kifújás, de elzárni értelmetlen teljesen, mert akkor nincs útja a levegőnek kifelé... Ugyanakkor vannak, akiknek valamilyen oknál fogva ez is elég, és nem folyik be a víz az örrüregükbe... Nekem a garat és színusz zárása jött ösztönösen, viszont ugyanúgy befolyik a víz az orrüregembe. Nagyon sok mindent olvastam az interneten erről a jelenségről. Nagyon sokféle megoldás van, ami bejött embereknek (arcjáték, orrösszehúzás, palatum durum nyelvvel való nyomása), de valójában akit én láttam, az teljesen laza arcizommal csinálta ezt az egészet, csak légzés kontrollt használva. Orr összehúzással ez nekem is megy valamennyire, de anélkül egyszerűen már buborékolásnál lefolyik a víz... Senki sem válaszol nekem erre, megkerestem már embereket, akik meg tudják csinálni, akik gyakorolták, úszó edzőket, búvároktatókat, akik szintén meg tudják csinálni, de abban a pillanatban, amikor megkérdezem ezt, leráznak... Nem értem, miért.
2019. febr. 21. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!