Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Ha kézzel meg tudom fogni a...

Ha kézzel meg tudom fogni a halat akkor is kell horgászjegy?

Figyelt kérdés

A horgászjegyben benne van, hogy horgászni lehet vele!

De ha én képes vagyok megfogni a halat kézzel?


Vagy mondjuk horgászíjászok?


nem értem.



#horgászat #horgászjegy #horgász íjász.
2019. ápr. 9. 18:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mit nem értesz?

A törvény a horgász engedéllyel rendelkezőknek megendedi, hogy az előirt (bot, zsinór, horog) módon halat fogjon.

Amire nincs engedély, úgy tilos halat fogni, ennyire egyszerű.

Tilos kézzel, szigonnyal halra vadászni, ahogy nyulat, őzet is tilos hurokkal, csapdával fogni.

2019. ápr. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

azt nem tudtam, hogy a törvény tiltja a kézzel halat fogást.


és de a hipnózist nem.

ha valamilyen módon rá tudnám venni hogy beugorjon a csónakba és még bizonyítani is tudnám akkor kiskapu.

de ez csak ábrándozás.

2019. ápr. 10. 00:48
 3/4 anonim ***** válasza:

A törvény nem a kézzel halat fogást tiltja, hanem az engedély nélküli halfogást. Az engedély illetve az engedélyhez kapcsolódó jogszabályok pedig tartalmazzák a halfogásra használható eszközöket.

Ha beugrik a hal a csónakodba (busánál ez előfordulhat), akkor sincs jogod megtartani engedély hiányában, ha videóval tudod igazolni a beugrás tényét.

Szóval nálunk sem a kézzel, sem a hipnózissal való halfogás nem játszik. Az íj használatáért meg akár börtön is járhat.

2019. ápr. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha beugrik a csónakba attól nem a tiéd.

Attól, hogy a vaddisznó befut a hátsó kertbe, nem a tiéd.

Attól, hogy az őz beugrik a szélvédőn sem a tiéd.

2019. ápr. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!