Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Létezik borulás biztos kajak?

Létezik borulás biztos kajak?

Figyelt kérdés
amin van tőkesúly, vagy szárnyak az oldalán

2019. máj. 14. 22:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Van olyan, amire ráülni kell, nem bele. (Sit on top) Ez, ha borul, akkor sem telik meg vízzel, meg vissza is lehet mászni. Nekem van olyan kajakom is, ami szélesebb, ezért nagyon stabil, fel is tudok állni benne, de ha nagyon akarom, azért fel tudom borítani.
2019. máj. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A kajak kialakításából adódóan nem lehet borulásbiztos. Borulni fog, ha tetszik neked, ha nem. Ám a kajakok olyan kialakításúak, hogy borulás esetén nem azonnal süllyednek el, a "spriccdeck", "spricckó" vagy "spray deck" megakadályozza, hogy elmerüljön a kajak, hacsak nem a Vadászat a Vörös Októberre c. regény vagy film jeleneteit próbálod meg előadni vele. Az már a használó felelőssége, hogy egy borulásveszélyes helyzetből gyorsan és biztonságosan kerüljön ki átfordulással vagy egyensúlyozással.
2019. máj. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

[link]


Létetik olyan kajak, amire szerelhető stabilizátor (oldal támasztó), de még úgy sem 100% borulás biztos.


Azt gyanítom a kérdés mögött az áll, hogy.nem tud úszni, vagy nem bízik az úszás tudásában a kajakozni vágyó.

Ez esetben nem a kajak a kulcs, hanem egy megbízható mentő mellény, a kajakozás tanulható, az egyensúly tartás is, de extrém helyzetekből elöfordulhat borulás még egy rutinos kajakosnál is.

2019. máj. 15. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az én horgász kajakom hátulja szétnyitható, ilyenkor 3szög alakot vesz fel, vagy inkább egy bazinagy karácsonyfatartora hasonlít, fel is lehet állni, stabilan tart még nagy kapásnál is., Mondjuk az árát is megkérték...

De amúgy ezen kívül van még 2 tengeri kajakom, soha nem sikerült még felborulnom egyikkel sem...

2019. máj. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Freedom hawk 12
2019. máj. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
na ezek jók, egyes annak mi a neve?
2019. máj. 15. 20:57
 7/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok, Robson Maui a stabil kajakom.
2019. máj. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!