Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Jó estét! Meg tudná nekem...

Jó estét! Meg tudná nekem magyarázni valaki hogy mi értelme van a fonott horog előkének?

Figyelt kérdés

Nem pont az lenne a lényeg a horogelőkénél hogy előbb elszakadjon mint a főzsinór, ezzel megvédve a szerelékünk nagy részét? Ezen kívül pedig az is jó ha nem látja a hal az előke zsinórját szerintem.

Egy sima monofil is kevésbé látható, de a fluorocarbon meg főleg. Szóval nem értem, de szeretném megérteni.



2019. júl. 10. 22:32
 1/4 anonim ***** válasza:
A fonott sokkal lágyabb, kevésbé érzi meg a hal amikor fölszippantja a csalit. Kagylós medernél szintén előnyösebb, mert jobban bírja a vágásokat, sérüléseket, ráadásul lassabban öregszik el. A vastagságát és a szakítószilárdságát jól megválasztva, pont ugyanúgy előbb fog szakadni mint a momofil. A láthatósága meg relatív, kristálytiszta vízben talán zavarja a halakat, de a zöld vagy barnás színük miatt hínárnak, moszatnak is nézheti a fenéken. Fűzött csalis vagy csalitüskés szerelékhez sokkal jobb mint a damil, a már említett lágysága miatt. Szerintem.
2019. júl. 11. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Így már értem.
2019. júl. 12. 19:35
 3/4 anonim válasza:

én is azt használok, szerintem is jobb. Már csak az öregedése végett is, ahogy az előző válaszoló írta.


+ sztori: a nemrég kialakított horgászhelyemen tegnap d.e. 9 fele volt egy halam, elvitte a 22es monofil előkémet.

cseréltem fonottra még aznap, kijött két szebb 3-4 kilós ponty. mentek is vissza.

2019. júl. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Jó estét neked is!
2019. júl. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!